Oława: 16-letni chłopak porwany przez rzekę. Wszedł do Odry, żeby popływać

i

Autor: wikipedia/CC BY-SA 3.0 Rzeka Odra, zdjęcie ilustracyjne

Oława: 16-letni chłopak porwany przez rzekę. Wszedł do Odry, żeby popływać

2021-07-11 13:53

Ciągle nie udało się odnaleźć 16-letniego chłopaka, który wczoraj (10 lipca) w Oławie wszedł do Odry żeby popływać, ale w pewnym momencie został porwany przez nurt rzeki. Do zdarzenia doszło około godz. 19.00. Akcję poszukiwawczą służby prowadziły do późnego wieczora, dzisiaj została ona wznowiona. Są w niej wykorzystywane między innymi: trzy łodzie ratunkowe, drony oraz kamery termowizyjne.

Oława. 16-latek porwany przez nurt rzeki. Wszedł do Odry, żeby popływać

Jak przekazała Polskiej Agencji Prasowej rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Oławie podinsp. Alicja Jędo, według relacji świadków nastolatek wszedł do wody, zaczął pływać i w pewnym momencie został porwany przez nurt rzeki. Policja otrzymała zgłoszenie o tym zdarzeniu około godziny 19.00 w sobotę, 10 lipca. Akcja ratownicza była prowadzona do godz. 23.00 i musiała zostać przerwana ze względu na zapadające ciemności. Od niedzielnego poranka służby wznowiły działania zmierzające do odnalezienia 16-latka. Niestety, jak dotąd poszukiwania nie przyniosły skutku. W akcji poszukiwawczej biorą udział policjanci, strażacy oraz strażnicy miejscy. Funkcjonariusze mają do dyspozycji między innymi trzy łodzie ratunkowe, drony i kamery termowizyjne.

PRZECZYTAJ: Dwoje kajakarzy wpadło do Nysy! Trwa akcja ratunkowa polskich służb [ZDJĘCIA]

Przedstawiciele służb apelują o rezygnację z zamiarów kąpania się w rzekach. Silny nurt może okazać się śmiertelnie niebezpieczny nawet dla doświadczonych pływaków. Dodatkowo zagrożeniem dla osób wchodzących do rzeki są wiry, potrafiące wciągnąć dorosłego człowieka pod wodę i doprowadzić do utonięcia.

ZOBACZ: Policjanci wynieśli z płonącego budynku mężczyznę. Nie oddychał! To nie był jednak koniec tej historii

Potrójne zabójstwo. "Teściowa słyszała strzały" - mówi sąsiad