Pogrzeb z honorami

Ostatnie pożegnanie sierżant Natalii. Odeszła na wieczną służbę

2023-01-14 6:31

Tłumy żałobników: rodzina, przyjaciele oraz koleżanki i koledzy z policji towarzyszyły w ostatniej drodze sierżant Natalii Iskry z Komisariatu Policji w Kudowie-Zdroju. W czwartek, 12 stycznia, na cmentarzu w Kłodzku odbył się pogrzeb młodziutkiej, bo zaledwie 23-letniej policjantki, która zginęła w tragicznym wypadku, kiedy po służbie wracała do domu. Serce pęka!

Kłodzko. Pogrzeb sierżant Natalii Iskry

To nie był zwykły pogrzeb, lecz z honorami. Sierżant Natalia była ceniona i lubiana w swoim środowisku. Zginęła tragicznie. Nie zdążyła nawet przepracować roku w policyjnym mundurze... Pogrzeb sierżant Natalii Iskry odbył się w czwartek, 12 stycznia, na Cmentarzu Komunalnym w Kłodzku. Funkcjonariuszka z komisariatu w Kudowie-Zdroju miała zaledwie 23 lata, gdy wracając po służbie do domu, tragicznie zginęła w wypadku drogowym.

W ceremonii pogrzebowej, oprócz rodziny, przyjaciół i znajomych, licznie uczestniczyli również policjanci. Mundurowi bardzo uroczyście pożegnali swoją koleżankę, z pełnym ceremoniałem i przy udziale kompanii honorowej wrocławskiego oddziału prewencji, a także policyjnej orkiestry. Ostatnia droga sierżant Natalii była przejmująca...

Natalia Iskra decyzją komendanta głównego policji pośmiertnie została awansowana na stopień sierżanta policji.

- Sierżant Natalia Iskra dała się poznać jako policjantka zaangażowana i otwarta na potrzeby innych osób. Pomaganie innym było istotą jej służby i kształtowało jej codzienną postawę. Jesteśmy dumni, że zdecydowała się założyć granatowy mundur i że była częścią naszej policyjnej rodziny. Pamięć o niej będziemy pielęgnować w naszych sercach – czytamy na stronie dolnośląskiej policji.

Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło 5 stycznia w Jeleniowie, na odcinku Kudowa Zdrój - Lewin Kłodzki drogi krajowej nr 8. Młoda policjantka siedziała za kierownicą osobowego fiata, który z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Siła uderzenia spowodowała, że osobówka wypadła z jezdni. Mimo natychmiastowej pomocy, życia kobiety nie udało się uratować.

Sierżant Natalia w policji pracowała krótko, zginęła tuż przed pierwsza rocznicą swojej służby. 11 stycznia minęłaby pierwsza rocznica wstąpienia młodej kobiety w szeregi policji.