Pierwsze wspólne wakacje zmieniły się w koszmar. Wrocławski dziennikarz leży w ciężkim stanie w szpitalu

i

Autor: zrzutka.pl Pierwsze wspólne wakacje zmieniły się w koszmar. Wrocławski dziennikarz leży w ciężkim stanie w szpitalu

Zbiórka na rzecz Łukasza Owsianego

Pierwsze wspólne wakacje zmieniły się w koszmar. Wrocławski dziennikarz w ciężkim stanie w szpitalu

2022-08-10 13:14

Para wrocławskich dziennikarzy TVP 3, Sofiia i Łukasz, pojechała na pierwsze wspólne wakacje nad polskie morze. Wtedy jeszcze nie mogli nawet przypuszczać, że szczęśliwe chwile zmienią się w koszmar. Dziś 31-latek w ciężkim stanie po udarze leży w szpitalu. Bliscy proszą o wsparcie na jego rehabilitację.

Wystarczyła chwila, aby piękny wyjazd zamienił się w koszmar. 31 lipca Łukasz Owsiany poczuł się źle, strasznie bolała go głowa, stracił przytomność. Jego partnerka - Zofia Popławska - wezwała pogotowie, które zabrało go na SOR szpitala wojewódzkiego w Koszalinie.

ZOBACZ TEŻ: 12-letnia dziewczynka wpadła w głęboką szczelinę. Chwile grozy w Górach Stołowych

– Trzymali go przez kilkanaście godzin, aż zaczął czuć się coraz gorzej. Ostatecznie doczekaliśmy się badania neurologicznego i wtedy dopiero postawiono diagnozę udar mózgu – powiedziała Sofiia Popławska na antenie TVP 3 Wrocław.

Kobieta opisuje, że medycy zlekceważyli niepokojące sygnały, które znacznie wcześniej świadczyły o udarze. – Obudził mnie po 4 rano, bo byłam przy nim; siedziałam na krześle. Obudził mnie i powiedział, że drętwieje mu lewa strona ciała i że to go niepokoi. Zgłosiłam to do ratownika, on sprawdził i powiedział: „Łukasz, Ty masz opór mięśni, nie wymyślaj, wszystko jest w porządku – relacjonuje kobieta.

W końcu mężczyzna doczekał się konsultacji neurologicznej, która potwierdziła najgorsze. Dopiero wtedy trafił do szpitala w Szczecinie.

Gdyby transport Łukasza został wykonany natychmiastowo, trafiłby na oddział neurologiczny w Szczecinie, to dzisiaj nasze prognozy i oczekiwania byłyby zupełnie inne. To jest to coś, czego nie mogę zrozumieć i z czym nie mogę się pogodzić – powiedziała TVP 3 Wrocław Ewelina Srokowska, siostra Łukasza Owsianego.

Kilka ton śniętych ryb w Odrze. Katastrofa ekologiczna we Wrocławiu? ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Łukasz Owsiany – zbiórka na rehabilitację

Łukasz doznał udaru niedokrwiennego w obrębie pnia mózgu, półkul móżdżku, wzgórza oraz okolic potylicznych. W szpitalu w Szczecinie przebył zabieg trombektomii mechanicznej.

Przed mężczyzną jeszcze trudna walka o zdrowie i – miejmy nadzieję – powrót do sprawności. Walka kosztowna, dlatego najbliżsi zdecydowali się poprosić o wsparcie. - Ze względu na jego ciężki stan zdrowia, będzie wymagał długotrwałej, specjalistycznej i intensywnej rehabilitacji. Leczenie jest bardzo drogie, więc prosimy każdego o pomoc. Niniejsza zbiórka to dopiero początek, ale pomoże pokryć koszt miesięcznej rehabilitacji specjalistycznej oraz wspomoże opiekę nad Łukaszem. Wpłacając choćby najdrobniejszą kwotę, przyśpieszamy powrót Łukasza do rodziny, przyjaciół i ukochanej pracy – czytamy w opisie zbiórki (TUTAJ LINK DO ZBIÓRKI).

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia założyła specjalne subkonto, na które można wpłacać pieniądze na rzecz Łukasza.

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia

Bank Pekao S.A. I Oddział Wrocław

45 1240 1994 1111 0000 2495 6839

z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia – DZIENNIKARZ.

Najmłodszy kotik we wrocławskim zoo otrzymał imię Alfie
Sonda
Czy pomagasz w zbiórkach charytatywnych dla potrzebujących osób?