12-letnia dziewczynka wpadła w głęboką szczelinę. Chwile grozy w Górach Stołowych

i

Autor: pixabay/nowakowskimarcin1, pixabay/5892437

Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR

12-letnia dziewczynka wpadła w głęboką szczelinę. Chwile grozy w Górach Stołowych

2022-08-10 9:49

Ten rodzinny wypad w Góry Stołowe mógł się skończyć straszną tragedią. 12-letnia dziewczynka wpadła do głębokiej na 9 metrów szczeliny między skałami. Na szczęście ne doszło do najgorszego.

Góry Stołowe to piękne pasmo górskie w Sudetach. Wyjątkowe, bowiem - jako jedne z nielicznych w Europie – składają się z płaskich „jak stół” płyt sprzed milionów lat. Charakteryzują się również licznymi, ciasnymi przejściami czy szczelinami między skałami. Jak każde góry, bywają również niebezpieczne, zwłaszcza gdy nie zachowa się należytej ostrożności.

ZOBACZ TEŻ: Kilka ton śniętych ryb w Odrze. Katastrofa ekologiczna we Wrocławiu?

Na razie nie są znane przyczyny groźnego zdarzenia, do którego doszło we wtorek, 9 sierpnia, w Masywie Szczelińca Wielkiego. Rodzinny wypad w góry zmienił się w koszmar.

- 12-letnia dziewczynka wpadła w szczelinę o głębokości ok. 9 m. Została wydobyta przez ojca i przygodne osoby przed przybyciem pierwszych ratowników. Przytomną dziewczynkę, z zaopatrzonymi urazami zniesiono w noszach kong do Karłowa gdzie została przekazana zespołowi Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W wyprawie Ratunkowej udział wzięło 7 ratowników – informują ratownicy z Grupy Sudeckiej GOPR

Kampania ekologów z Wrocławia budzi kontrowersje. Słusznie? ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Tym razem nie doszło do najgorszego. GOPR-owcy apelują jednak, by w terenach trudnych i mocno eksponowanych zachowywać szczególną ostrożność. - Należy bezwzględnie przestrzegać wszelkich znaków i poruszać się wyłącznie wytyczonymi szlakami – informują ratownicy.

Zalecają instalację w smartfonie aplikacji „Ratunek” oraz zapisanie numerów do GOPR - 985 i 601 100 300.

Najmłodszy kotik we wrocławskim zoo otrzymał imię Alfie

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Wiesz gdzie leżą góry, rzeki, jeziora? Tylko dla mistrzów

Pytanie 1 z 15
Śnieżne Kotły to szczyt w…
Sonda
Wolisz jeździć w góry czy nad morze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE