Kulisy morderstwa w Bielawie

Młody piłkarz dostał cios maczetą w serce. Umarł na oczach kolegi, z którym świętował urodziny

2022-08-09 15:43

Morderstwo w Bielawie. Na trzy miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie Bartłomieja G., podejrzanego o zabójstwo 22-letniego piłkarza Bielawianki Bielawa. Daniel C. otrzymał śmiertelny cios maczetą w serce.

Kulisy morderstwa w Bielawie

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę, 7 sierpnia, około godz. 3 nad ranem na ulicy Żeromskiego w Bielawie na Dolnym Śląsku. Potwierdziły się nasze informacje, że 22-letni Daniel C., piłkarz lokalnego klubu Bielawianka, zginał przez przypadek.

ZOBACZ TEŻ: Jamnik w walizce, york w torebce pod pachą. Tak ludzie przemycają psy do zoo we Wrocławiu

- Mieszkaniec Bielawy, Bartłomiej G. był skonfliktowany z jednym z mężczyzn, który podczas rozmowy telefonicznej wypowiadał się o nim niepochlebnie. 26-latek słysząc tę rozmowę, chciał się z nim rozprawić. Wziął maczetę i pojechał z nią w miejsce, gdzie spodziewał się spotkać swojego adwersarza – mówi Emil Wojtyra, zastępca prokuratora rejonowego w Dzierżoniowie.

Niestety, na jego drodze stanął młody piłkarz Bielawianki. Był on z kolegami. Trójka mężczyzn na świeżym powietrzu świętowała urodziny jednego z nich. - Wszystko wskazuje na to, że Bartłomiej G. zadał cios maczetą w serce 22-letniemu mężczyźnie myśląc, że to poszukiwana przez niego osoba – dodaje Emil Wojtyra.

Morderstwo w Bielawie. 22-letni Daniel zginął, bo morderca z kimś go pomylił.

Podejrzany o brutalny mord mężczyzna odszedł, a koledzy 22-latka natychmiast na miejsce wezwali pogotowie ratunkowe. Niestety, na pomoc było już jednak za późno.

Bartłomiej G. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Według naszych informacji, w czasie zdarzenia był pod wpływem alkoholu i narkotyków.  

Mężczyzna wyszedł niedawno z więzienia, gdzie spędził cztery lata za handel narkotykami. We wtorek, 9 sierpnia, Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie uwzględnił wniosek prokuratury i zastosował wobec 26-latka tymczasowy areszt na trzy miesiące. Grozi mu dożywocie. 

Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?