Wstęp do WSZYSTKICH parków narodowych w Polsce będzie płatny. Zapłacimy też w nich za... zdjęcia i filmy!

i

Autor: razmich/pixabay Wstęp do WSZYSTKICH parków narodowych w Polsce będzie płatny. Zapłacimy też w nich za... zdjęcia i filmy!

Pierwszy śnieg w Karkonoszach! Zima i trudne warunki w górach

2021-10-12 11:37

W nocy z poniedziałku na wtorek (11/12 października) w Karkonoszach spadł pierwszy śnieg w bieżącym sezonie. Na razie padało na wysokości powyżej 1500 m n.p.m. Uwaga! W górach panują bardzo trudne warunki.

O opadach śniegu poinformował fanpage Izersko-Karkonoska Pogoda. „Minionej nocy w Karkonoszach powyżej 1500 m n.p.m. spadł pierwszy w sezonie śnieg! Pokrywa sięga 2 cm. Temperatura wciąż spada i teraz wynosi -2.8°C. Izoterma 0°C zeszła do wysokości 1150 m n.p.m.” - czytamy.

Starszy mężczyzna potrącony na rowerze. Nikt nie ruszył z pomocą

Z powodu niskich temperatur śnieg powinien się utrzymać dłużej, zwłaszcza że nie można wykluczyć kolejnych opadów. „W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin w najwyższych partiach górskich pozostanie lekki mróz. Praktycznie do czwartku włącznie może padać śnieg, niżej śnieg z deszczem. Wysoko w górach pokrywa śnieżna prawdopodobnie przekroczy 5 cm. Bliżej weekendu delikatnie ociepli się i wróci bardziej przedzimie, niż zima. W III dekadzie miesiąca jednak powrót zimy jest bardzo możliwy. Wówczas śnieg spadłby także w niższych pasmach Sudetów, a nawet pod górami” – czytamy na profilu Izersko-Karkonoskiej Pogody.

Pogoda 12.10.2021 w Karkonoszach

We wtorek (12 października) w szczytowych partiach Karkonoszy spadek temperatury z – 2 do – 4 st. C w nocy. Wiatr północno-zachodni silny, w porywach bardzo silny – obniża temperaturę odczuwaną. Zachmurzenie duże, widzialność zmienna – mgła w płatach.

W ciągu dnia przelotne opady śniegu. Powyżej 1300 m n.p.m. na podłożu zalega cienka warstwa śniegu i lodu – jest ślisko! Ciśnienie na Śnieżce 833 hPa i spada.

ZOBACZ TEŻ: Dwa tragiczne wypadki motocyklistów. Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne. GALERIA PONIŻEJ.

GOPR ostrzega 

Tymczasem GOPR Karkonosze ostrzega przed trudnymi warunkami panującymi w górach. - Miejcie to na uwadze planując wycieczki w wyższe partie gór. Przygotujcie odpowiednie ubrania oraz koniecznie weźcie ze sobą naładowany telefon z zapisanymi numerami alarmowymi do GOPR 985 i 601100300 oraz zainstalowaną aplikację „Ratunek” – informują goprowcy.

Wesele, Drogówka czy Kler. Mniej niż 12/15 oznacza, że nie znasz filmów Smarzowskiego

Pytanie 1 z 15
W pierwszym "Weselu" parę młodą zagrali...
Sonda
Lubisz polskie góry?