Pirat drogowy szalał we Wrocławiu. Zrobił to na oczach policjantów!

i

Autor: Policja Wrocław

Pirat drogowy szalał we Wrocławiu. Zrobił to na oczach policjantów! [FILM]

2021-10-07 10:07

Przekroczył dozwoloną prędkość aż o 60 km/h. Dodatkowo na oczach policjantów przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Teraz pirata drogowego, który szalał na ulicach Wrocławia, czekają spore kłopoty.

Do zdarzenia doszło w środę, 6 października, we Wrocławiu. Przed godziną 18 na ulicy Klecińskiej mundurowi z drogówki zauważyli szybko jadącą osobową dacię. - Policjanci, dysponując nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, dokonali pomiaru prędkości kierującego. Na wyświetlaczu urządzenia pokazała się wartość ponad dwukrotnie wyższa niż dozwolona w tym miejscu. Kierowca na ograniczeniu do 60 km/h pędził ponad 120 kilometrów – mówi sierżant sztabowy Paweł Noga z biura prasowego wrocławskiej policji.

Pirat drogowy na ulicach Wrocławia. Ma wiele na sumieniu

Przejechał na czerwonym świetle na oczach policjantów

Na tym jednak nie koniec. Zanim funkcjonariusze zdążyli przerwać niebezpieczną jazdę 24-letniego kierowcy, mężczyzna na ich oczach przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. - Po chwili policjanci rozmawiali z kierowcą, który wyznał, że zakończył pracę i spieszył się do domu – dodaje Paweł Noga.

ZOBACZ TEŻ: Tragedia na A4 pod Wrocławiem. Kabina zmiażdżona, kierowca nie żyje. GALERIA PONIŻEJ.

Mandat, punkty karne i zatrzymane "prawko" 

Pośpiech w tym przypadku źle się skończył dla wrocławianina. Został bowiem ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych, a na jego konto „wpadło” 16 punktów karnych. Ponadto – za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym – obligatoryjnie zostało mu zatrzymane prawo jazdy na 3 miesięcy.

Sonda
Czy korzystasz ze wschodniej obwodnicy Wrocławia?