Krakowska Wrocław tramwaj budowa al. Wielkiej Wysypy

i

Autor: Wrocławskie Inwestycje Tramwaje nie jeździły przez 4 miesiące (zdjęcie sprzed remontu)

Po czterech miesiącach tramwaje wróciły na Krakowską. Od razu doszło do awarii

2022-01-10 9:19

W sobotę, 8 stycznia, tramwaje wróciły na ulice Krakowską i Opolską i dojeżdżają już do Księża Małego. Niestety, już drugiego dnia doszło do poważnej awarii sieci trakcyjnej. Sprawdźcie szczegóły.

Pod koniec sierpnia ub. r. rozpoczął się remont torowiska na ulicach Krakowskiej i Opolskiej na trasie centrum – Księże Małe. W ramach prac przebudowanych zostało 400 metrów torowiska, w tym ok. 100 metrów jest zupełnie nowych. Remont był związany z budową Alei Wielkiej Wyspy oraz przebudową skrzyżowania ulicy Krakowskiej z aleją Armii Krajowej. Po niewiele ponad czterech miesiącach i opóźnieniu spowodowanym m.in. znalezieniem ludzkich szczątków, w sobotę 8 stycznia tramwaje 3 i 5 wróciły na trasę przez ulicę Traugutta, Krakowską i Opolską do pętli „Księże Małe”.

Dodatkowo, tramwaje linii 5 w obu kierunkach kursują stałą trasą przejazdu od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Kołłątaja, Skargi, plac Dominikański do placu Wróblewskiego.

Kursy okresowej linii autobusowej 703, które zostały wprowadzone na czas prac, zostały zlikwidowane.

Wrocław. Ludzkie szczątki na Krakowskiej. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Wrocław dostanie nowe tramwaje Pesa

Prace budowlane na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z aleją Armii Krajowej cały czas trwają, dlatego tymczasowo zawieszony będzie przystanek tramwajowy "Armii Krajowej" (przy wiadukcie drogowym) w kierunku centrum miasta.

Już drugiego dnia po oddaniu torowiska do użytku, w niedzielę 9 stycznia, doszło do poważnej awarii sieci trakcyjnej. Tramwaje 3 i 5 nie jeździły przez pięć godzin.

Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?