Podejrzany o brutalne pobicie w Pasażu Niepolda zatrzymany. Skatowany mężczyzna nie może chodzić

2021-10-12 14:07
Podejrzany o brutalne pobicie w centrum Wrocławia zatrzymany
Autor: materiały policji 26-latek podejrzany o brutalne pobicie w centrum Wrocławia został zatrzymany

Wrocławscy policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca województwa łódzkiego podejrzanego o brutalne pobicie mężczyzny w rejonie Pasażu Niepolda w centrum Wrocławia. Skatowany wrocławianin nie jest w stanie samodzielnie się poruszać i ma bardzo duże problemy zdrowotne.

Do brutalnego pobicia doszło 30 lipca w popularnym miejscu spotkań młodych ludzi, jakim jest wrocławski Pasaż Niepolda. Ok. godz. 5 nad ranem w rejonie klubów muzycznych doszło do awantury pomiędzy kilkoma osobami. W jej wyniku pobity został mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna w ciężkim stanie ciężkim trafił do szpitala. Obrażenia, jakich doznał wrocławianin okazały się bardzo poważne - mężczyzna obecnie nie jest w stanie samodzielnie się poruszać, ma bardzo duże problemy zdrowotne i cały czas wymaga specjalistycznej pomocy medycznej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ciężko pobity mężczyzna w centrum Wrocławia. Policja szuka sprawców

Poszukiwaniem sprawców pobicia zajęli się policjanci z komisariatu przy ul. Trzemeskiej we Wrocławiu. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. nagrania z kamer monitoringów i na ich podstawie wytypowali osoby, które mogły mieć związek z pobiciem. Wizerunki poszukiwanych mężczyzn zostały upublicznione w mediach i wkrótce na policję zaczęły zgłaszać się osoby, które twierdziły, że rozpoznają osoby z nagrania.

- Funkcjonariusze pionu kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto dokładnie weryfikowali każdą otrzymaną informację - informuje sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Policjanci podczas pracy operacyjnej - m.in. na podstawie monitoringów oraz otrzymywanych od mieszkańców sygnałów - ustalili, że jedną z osób podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa prawdopodobnie jest 26-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Kiedy zatrzymanie mężczyzny było już tylko kwestią czasu, ten sam zgłosił się do wrocławskiej prokuratury, na której terenie został zatrzymany przez kryminalnych, a następnie doprowadzony do komisariatu.

Wrocław: Podejrzany o brutalne pobicie zatrzymany

26-latek został zatrzymany i doprowadzony przed sąd, gdzie usłyszał zarzuty spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała. Prokuratura wnioskowała o tymczasowe aresztowanie mężczyzny, jednak sąd uznał, że 26-latek podejrzany jest jedynie o udział w bójce lub pobiciu i wystarczającym środkiem zapobiegawczym będzie poręczenie majątkowe, zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny.

26-letniemu mieszkańcowi województwa łódzkiego - jeśli zarzuty się potwierdzą - może grozić wieloletnie więzienie. Wrocławscy funkcjonariusze cały czas pracują nad sprawą.

Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE