Podstępem zwabił 13-latkę do swojego mieszkania. 68-latek chciał wykorzystać dziewczynkę

i

Autor: pexels.com Podstępem zwabił 13-latkę do swojego mieszkania. 68-latek chciał wykorzystać dziewczynkę/zdjęcie ilustracyjne

Groza na Grabiszynie

Podstępem zwabił 13-latkę do mieszkania. Sąsiad chciał wykorzystać dziewczynkę

2022-10-19 9:25

68-letni wrocławianin podstępem zwabił do mieszkania swoją 13-letnią sąsiadkę. Gdy nastolatka weszła do mieszkania, mężczyzna zaczął składać jej niemoralne propozycje. Gdy spotkał się z domową, zagrodził jej drzwi.

Do zdarzenia doszło na terenie wrocławskiego Grabiszyna. 13-letnia dziewczynka udała się do mieszkania swojego sąsiada, który zwabił ją podstępem. - Mężczyzna wymyślił historię o cieknącej wodzie, która miała docierać z mieszkania nastolatki. Po wejściu natomiast zaczął składać jej niemoralne propozycje. Gdy dziewczyna stanowczo odmówiła i próbowała opuścić mieszkania, ten zagrodził jej drzwi - relacjonuje asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Sytuacja zrobiła się bardzo groźna, w końcu nastolatce udało się wyswobodzić i uciec z mieszkania. - Dziewczynka bardzo się zestresowała całą sytuacją, na szczęście nic się jej nie stało. Podejrzany mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany przez wrocławskich policjantów. Jak się szybko okazało 68-latek był wstanie nietrzeźwości i posiadał ponad 2 promile alkoholu w organizmie – dodaje Aleksandra Freus.

Sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu wobec podejrzanego na 2 miesiące. Mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 200 par. 1 kk, za który grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Horror w Stanowicach. Dwie osoby wpadły do studni, jedna nie żyje.