Mieszkańcy TBS Wrocław piszą do członków rady programowej. Padają trudne pytania

i

Autor: TBS Wrocław - na wynajem/facebook Mieszkańcy TBS Wrocław piszą do członków rady programowej. Padają trudne pytania

I co teraz?

Podwyżka czynszu w TBS Wrocław. Jest decyzja sądu!

2023-04-12 15:38

Wrocławski sąd uznał podwyżkę czynszu wprowadzoną w ubiegłym roku we wrocławskim TBS za niezasadną. Chodzi o wzrost czynszu z 15,90 zł na 20,45 zł za metr kwadratowy lokalu. Sąd orzekł tak w sprawie wytoczonej miejskiej spółce przez jednego z mieszkańców.

TBS Wrocław. Sąd podjął decyzję w sprawie podwyżki czynszu 

Wyrok w sprawie przeciwko wrocławskiemu TBS zapadł na posiedzeniu niejawnym, a poinformował o nim mec. Grzegorz Prigan, reprezentujący mieszkańca, który złożył pozew. - Sąd wydał wyrok w sprawie przeciwko TBS i uznał podwyżkę stawki czynszu do kwoty 20,45 zł/mkw. za niezasadną! – podał w środę, 12 kwietnia, na swoim profilu w mediach społecznościowych mec. Prigan.

W wyroku, który opublikował mec. Pirgan sąd uznał, że podwyżka czynszu lokalu mieszkalnego z dnia 4 lutego jest niezasadna. Chodzi o wzrost czynszu z 15,90 zł na 20,45 zł za metr kwadratowy lokalu. - Oznacza to, że mieszkańcy TBS od początki mieli rację, mówiąc, że wprowadzona podwyżka jest za wysoka i nie znajduje żadnego uzasadnienia – napisał mec. Prigan.

To najprawdopodobniej pierwszy wyrok sądu w takie sprawie we Wrocławiu. Do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Fabrycznej złożono łącznie ponad 100 pozwów od ponad 1,7 tys. mieszkańców, którzy kwestionują wprowadzone w ubiegłym roku podwyżki czynszów.

Wrocławskie TBS wprowadzając podwyżki uzasadniał je rosnącymi kosztami.

Właścicielem Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław jest gmina Wrocław.

Szalony pościg na autostradzie A4. Kierowcy pomogli policji zatrzymać pijanego kierowcę