Uszkodzony transformator przy ul. Lubelskiej. Skutki nocnej burzy nad Rzeszowem

i

Autor: FelixMittermeier/Pixabay Uszkodzony transformator przy ul. Lubelskiej. Skutki nocnej burzy nad Rzeszowem

Pogoda na dziś Wrocław. Będą burze z gradem. Gdzie jest burza?

2021-08-16 9:59

Pogoda na dziś Wrocław. W poniedziałek 16 sierpnia, można spodziewać się we Wrocławiu i na wschodzie Dolnego Śląska burz z ulewnym deszczem, silnym wiatrem i gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego, najniższego stopnia. Gdzie jest burza? Sprawdzicie radar burzowy online.

Pogoda na dziś Wrocław (16 sierpnia). Po gorącym, spokojnym weekendzie we Wrocławiu i okolicach czeka nas załamanie pogody. Co prawda w poniedziałek również można spodziewać się upałów, ale z czasem zmienią się one w gwałtowne burze, którym mogą towarzyszyć ulewne deszcze, silny wiatr, a nawet grad. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia dla Wrocławia oraz wschodnich i centralnych powiatów Dolnego Śląska. „Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 25 mm, oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad” – informuje Michał Mercik, synoptyk IMGW-PIB. Ostrzeżenie w naszym regionie obowiązuje od godz. 11.30 do 19.30. Gdzie jest burza? Sprawdźcie poniżej na radarze burzowym online.

Burza dziś we Wrocławiu. Kiedy będzie burza?

Ostrzeżenie wydane dziś (16 sierpnia 2021) rano przez synoptyków zakłada, że burze z gradem na Dolnym Śląsku mogą występować od południa do wieczora. Najbardziej prawdopodobne, że pojawią się około godziny 17. Pamiętajmy, że burze to zjawiska gwałtowne i dość nieprzewidywalne. Dlatego lokalnych burz można spodziewać się również wcześniej.

BURZOWY RADAR ONLINE - ZOBACZ PONIŻEJ 

Mapa burzowa Polski
Gwałtowna burza pod Sycowem

Tragiczny wypadek lotniarza na Dolnym Śląsku. Zobacz co się stało