Mirków: Pogrzeb Ani i Patryka

i

Autor: TOMASZ GOLLA / SUPER EXPRESS

Pogrzeb Ani i Patryka z Mirkowa. Spoczęli w grobach przy ulubionej piosence [ZDJĘCIA]

2021-10-29 13:44

Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. W czwartek, 21 października, Ania M. (+27 l.) i Patryk M. (+28 l.) z Mirkowa pojechali ze swoim ukochanym pieskiem na spacer. Niestety, tego dnia na Dolnym Śląsku szalała wichura. Na samochód, którym jechali zakochani, zawaliło się drzewo. W piątek 29 października, ruszyli w ostatnią wspólną podróż na cmentarzu przy ulicy Kiełczowskiej we Wrocławiu, gdzie odbył się ich pogrzeb.

Do tej strasznej tragedii doszło 21 października. Zakochani Ania M. (+27 l.) oraz Patryk M. (+28) pojechali ze swoim pieskiem na spacer. Wybrali częste miejsce takich wypadów dla wrocławian i okolicznych mieszkańców, nadodrzańskie tereny w okolicach Rędzina i Osobowic. Gdy jechali ulicą Żużlowców, na ich samochód zawaliło się drzewo. Spadło ono wprost na kabinę samochodu nie dając zakochanym cienia szansy na ratunek. Taki był tragiczny skutek wichury, która tego dnia szalała na Dolnym Śląsku

W piątek, 29 października, odbyła się ostatnia wspólna podróż Ani i Patryka. O godz. 11 rozpoczęła się uroczystość pogrzebowa mieszkańców Mirkowa na cmentarzu przy ul. Kiełczowskiej we Wrocławiu.

Ostatnie pożegnanie Ani i Patryka - relacja z uroczystości

Msza żałobna rozpoczęła się o godz. 11:00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Kiełczowskiej we Wrocławiu. Po niej zmarli zostali odprowadzeni na miejsce spoczynku. Ostatnie pożegnanie Ani i Patryka relacjonowaliśmy na SE.pl. 

12:30 Koniec pogrzebu

Uroczystości pogrzebowe zakończyły się. Oba groby utonęły w kwiatach. Żałobnicy powoli się rozchodzą.  

12:25 Przejmująca mowa księdza

Do słów piosenki nawiązał również ksiądz. Jego mowa była tak wzruszająca, że na całym cmentarzu nie było chyba nikogo, kto by nie uronił choćby jednej łzy. Na koniec życzył wszystkim młodym, żeby nic złego nigdy im się nie przytrafiło

12:15 Trumny złożone do grobów przy piosence "Na szczycie"

Trumny z ciałami Ani i Patryka trafiły do dwóch grobów zlokalizowanych obok siebie. Temu łamiącemu serca momentowi towarzyszyła ulubiona piosenka zakochanych pt. "Na szczycie" autorstwa GrubSona. Po cmentarzu rozniósł się również płacz żałobników, którzy żegnali swoich ukochanych członków rodziny, przyjaciół, znajomych... 

11:50 Koniec uroczystości w kaplicy

Zakończyły się uroczystości w kaplicy. Kondukt żałobników, z dwiema trumnami na czele, ruszył na miejsce pochówku Ani i Patryka.   

11:30 Słońce świeci nad duszami zmarłych

Uroczystościom pogrzebowym towarzyszy wyjątkowo piękna pogoda. Jest słonecznie i, jak na tę porę roku, ciepło.

11:00 Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe

Tłumy przyszły na uroczystość. Ludzi jest tak dużo, że nie mieszczą się w kaplicy. Ksiądz na początek wspomniał o Ani i Patryku, którzy byli kochającymi życie młodymi ludźmi. Oboje mieli wykształcenie sportowe, byli bardzo aktywni. 

Potężna wichura we Wrocławiu
Pogrzeb Ani i Patryka z Mirkowa

i

Autor: Tomasz Golla