Pojemnik z gazem bojowym w szkole? Ewakuowano prawie 170 osób

2021-09-16 12:28
Alarm w szkole. Podłożony pojemnik z gazem bojowym
Autor: paologhedini/pixabay

Chwilę grozy przeżyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jelczu-Laskowicach pod Wrocławiem. Rano do placówki przyszedł mail o podłożeniu pojemnika z gazem bojowym. Zarządzono ewakuację.

To miał być kolejny, spokojny dzień w Szkole Podstawowej nr 1 w Jelczu-Laskowicach w powiecie oławskim. Niestety, wszystko zmieniło się już na pierwszej lekcji. W czwartek (16 września) rano, około godziny 8, na adres szkoły przyszedł mail o złowieszczej treści. Jak powiedziała portalowi olawa24.pl Alicja Jędo, rzecznik prasowy policji w Oławie, w środku znajdowała się informacja o podłożeniu pojemnika z gazem bojowym. Na miejsce wezwano służby, a dyrekcja podjęła decyzję o ewakuacji szkoły. - Ewakuowanych zostało 152 dzieci i 17 osób dorosłych – dodała Alicja Jędo.

Kibole Śląska zatrzymani. Brawurowa akcja CBŚP

Szkoła została sprawdzona przez policyjnych pirotechników, nie znaleziono niczego podejrzanego. Akcja służb trwała dwie godziny. W czasie jej trwania dzieci i nauczyciele znaleźli schronienie w kościele, który znajduje się niedaleko placówki.

ZOBACZ TEŻ: Potężny sterowiec Zeppelin ZF nad Wrocławiem. Co tam robił? GALERIA PONIŻEJ

Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE