Alarm w szkole. Podłożony pojemnik z gazem bojowym

i

Autor: paologhedini/pixabay

Pojemnik z gazem bojowym w szkole? Ewakuowano prawie 170 osób

2021-09-16 12:28

Chwilę grozy przeżyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jelczu-Laskowicach pod Wrocławiem. Rano do placówki przyszedł mail o podłożeniu pojemnika z gazem bojowym. Zarządzono ewakuację.

To miał być kolejny, spokojny dzień w Szkole Podstawowej nr 1 w Jelczu-Laskowicach w powiecie oławskim. Niestety, wszystko zmieniło się już na pierwszej lekcji. W czwartek (16 września) rano, około godziny 8, na adres szkoły przyszedł mail o złowieszczej treści. Jak powiedziała portalowi olawa24.pl Alicja Jędo, rzecznik prasowy policji w Oławie, w środku znajdowała się informacja o podłożeniu pojemnika z gazem bojowym. Na miejsce wezwano służby, a dyrekcja podjęła decyzję o ewakuacji szkoły. - Ewakuowanych zostało 152 dzieci i 17 osób dorosłych – dodała Alicja Jędo.

Kibole Śląska zatrzymani. Brawurowa akcja CBŚP

Szkoła została sprawdzona przez policyjnych pirotechników, nie znaleziono niczego podejrzanego. Akcja służb trwała dwie godziny. W czasie jej trwania dzieci i nauczyciele znaleźli schronienie w kościele, który znajduje się niedaleko placówki.

ZOBACZ TEŻ: Potężny sterowiec Zeppelin ZF nad Wrocławiem. Co tam robił? GALERIA PONIŻEJ

Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?