Policjanci z Lubina na kwarantannie! Zatrzymali osobę zakażoną koronawirusem

2020-08-04 18:32 mar
Kajdanki
Autor: Canva.com

Kilkunastu policjantów z Lubina zostało objętych kwarantanną z powodu koronawirusa. To efekt interwencji, podczas której zatrzymano osobę, która – jak się później okazało – była zakażona koronawirusem. Dziewięciu funkcjonariuszy poznało już wyniki testów, pozostali wciąż czekają na wyniki badań.

Do feralnej interwencji doszło 23 lipca. Tego dnia lubińscy policjanci zatrzymali osobę zakażoną koronawirusem. W trakcie interwencji ani zatrzymana osoba, ani funkcjonariusze nie zdawali sobie jeszcze z tego sprawy. O pozytywnych wynikach testów sanepid poinformował policję dopiero 1 sierpnia. Kwarantanną natychmiast objęto wszystkich funkcjonariuszy, którzy mieli kontakt z zakażoną osobą, a budynek komendy zdezynfekowano.

Łącznie na kwarantannę trafiło 13 funkcjonariuszy z lubińskiej komendy - 11 osób, które miały bezpośredni kontakt z osobą chorą oraz dwie osoby, które kontaktowały się pośrednio z policjantami, biorącymi udział w interwencji. 11 policjantom wykonano testy na obecność koronawirusa. Znane są już wyniki badań 9 funkcjonariuszy – na szczęście wszystkie okazały się negatywne. Wciąż trwa oczekiwanie na wyniki badań dwóch pozostałych osób.

Policjanci, których testy okazały się ujemne, już wkrótce będą mogli wrócić do pracy.

Wariacki rajd na S5 koło Bydgoszczy. Pędził 224 km/h!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.