Policyjny pies zainteresował się plecakiem 16-letniej uczennicy. Nastolatka będzie się gęsto tłumaczyć

i

Autor: Policja Oława Wyszkolony do wykrywania substancji odurzających policyjny pies znalazł w plecaku 16-letniej uczennicy marihuanę.

Narkotyki w szkole

Policyjny pies zainteresował się plecakiem 16-letniej uczennicy. Nastolatka musiała się gęsto tłumaczyć

2023-04-06 9:27

Zaskakujący finał lekcji o zgubnym wpływie narkotyków, która odbyła się w jednej ze szkół w powiecie oławskim. W placówce pojawili się policjanci z psem służbowym, a zwierzę wyszkolone do wykrywania substancji odurzających od razu zainteresowało się plecakiem 16-letniej uczennicy. Czworonożny funkcjonariusz nie pomylił się. Nastolatka przyszła do szkoły zaopatrzona w marihuanę.

Policyjny pies zainteresował się plecakiem 16-letniej uczennicy. Przyszła do szkoły z marihuaną

Miała być profilaktyczna lekcja o substancjach odurzających i była, jednak nikt nie przypuszczał, że w jej trakcie zostaną zademonstrowane prawdziwe narkotyki. Scenariusz spotkania uczniów jednej ze szkół w powiecie oławskim z policjantami napisało samo życie. Funkcjonariusze pojawili się w placówce razem z psem wyszkolonym do tropienia zakazanych używek. Psi węch jest 60 razy mocniejszy od ludzkiego, stąd zwierzak bez trudu wyczuł, że w sali znajdują się narkotyki. Konkretnie zainteresował się plecakiem 16-letniej uczennicy, a po sprawdzeniu torby nastolatka musiała się gęsto tłumaczyć. 

Uczennica pojawiła się w szkole mając przy sobie marihuanę oraz lufkę służącą do palenia suszu. Dziewczyna odpowie za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i to pomimo tego, że znaleziono przy niej tylko niewielką ilość substancji odurzającej. Nieletnia po czynnościach została przekazana pod opiekę rodziców, a policjanci o całej sprawie poinformowali sąd rodzinny. 

Sonda
Czy marihuana w Polsce powinna być legalna?
Wyrok dla Marka T. za obcięcie ręki tasakiem