Politechnika Wrocławska zamierza otworzyć wydział medyczny

i

Autor: Politechnika Wrocławska

Nowy kierunek lekarski

Politechnika Wrocławska chce kształcić lekarzy. Brakuje tylko zgody ministra

2022-09-30 15:04

Politechnika Wrocławska zamierza otworzyć wydział medyczny. Decyzję poparł senat uczelni. Jeśli pomysł zatwierdzi minister edukacji, już od przyszłego roku politechnika mogłaby zacząć kształcić lekarzy. W planach jest ścisła współpraca z wrocławskimi szpitalami.

Politechnika Wrocławska planuje otworzyć wydział medyczny. W czwartek (29 września) decyzję o rozpoczęciu kształcenia lekarzy poparł senat uczelni. Zanim jednak do tego dojdzie, zgodę na otwarcie nowego kierunku musi wyrazić minister edukacji i nauki. Wkrótce uczelnia złoży stosowny wniosek. Jeśli ministerstwo nie wyrazi sprzeciwu, pierwsi studenci mogliby zostać przyjęci na nowo otwarty wydział medyczny w październiku 2023 roku.

W pierwszej kolejności Politechnika Wrocławska zamierza kształcić studentów na kierunku lekarskim. W dalszej przyszłości uczelnia nie wyklucza uruchomienia kierunków okołomedycznych. Być może pojawi się też pielęgniarstwo lub ratownictwo medyczne.

Na pierwszy rok nowych studiów Politechnika Wrocławska chciałaby przyjąć ok. 60 studentów. To jednak będzie zależało m.in. od decyzji ministra. Przyszłych medyków kształcić będą wykwalifikowani lekarze, których zamierza zatrudnić uczelnia. 

W związku z otwarciem nowego kierunku uczelnia planuje nawiązać współpracę z wrocławskimi szpitalami, gdzie mogliby być kształceni przyszli lekarze. Władze politechniki zapewniają jednocześnie, że nie zamierzają rywalizować z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu.

W Gorzowie posypały się mandaty dla pieszych i kierowców