Akcja trwa

Trudne warunki torpedują wysiłki ratowników. Szukają mężczyzny, który skoczył z mostu do Odry

2023-02-28 10:21

Na Odrze trwa akcja poszukiwawcza mężczyzny, który w piątek (24 lutego) skoczył do rzeki z mostu Sikorskiego we Wrocławiu. Niestety, bardzo trudne warunki atmosferyczne utrudniają działania ratowników.

Poszukiwania mężczyzny, który skoczył do Odry we Wrocławiu

Przypomnijmy, że do dramatycznego zdarzenia doszło w piątek, 24 lutego, rano. Około godz. 6.30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie, która skoczyła z mostu Sikorskiego do Odry. Natychmiast na miejsce przybyły straż pożarna, policjanci z komisariatu wodnego oraz ratownicy z pogotowia wodnego. Rozpoczęły się poszukiwania na rzece, najpierw wzdłuż ulicy Długiej, a następnie Michalczyka.

Niestety, do tej pory nie udało się namierzyć mężczyzny, mimo że kilkukrotnie ratownicy byli tego blisko. Za każdym razem jednak, gdy udało się namierzyć potencjalne miejsce położenia poszukiwanego ciała, warunki atmosferyczne uniemożliwiały zejście pod wodę płetwonurka. - Przez ostatnie trzy dni kilkukrotnie udało nam się oznaczyć potencjalne obiekty pod wodą lecz warunki atmosferyczne oraz silny nurt uniemożliwiają weryfikację. Od rana działamy we wszystkich możliwych obszarach wykorzystując drona z termowizją, sonar holowany, łódź oraz sprzęt kołowy – poinformowali w poniedziałek (27 lutego) rano ratownicy z Wodnej Służby Ratowniczej.

Policja na razie nie informuje o szczegółach dotyczących zaginionego mężczyzny. - Cały czas weryfikujemy wszystkie informacje dotyczące zdarzenia – mówi starszy aspirant Aleksandra Freus z wrocławskiej policji.

W działaniach oprócz straży pożarnej i policji biorą udział również ratownicy Dolnośląskiego WOPR, Wodnej Służby Ratowniczej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Oddział Ratownictwa Wodnego „Zorba”.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów.

Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.