Potężne zmiany w komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Tak pojadą tramwaje i autobusy

i

Autor: MPK Wrocław Potężne zmiany w komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Tak pojadą tramwaje i autobusy

Sprawdźcie zanim ruszycie w podróż

Potężne zmiany w komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Tak pojadą tramwaje i autobusy

2022-08-26 7:44

W najbliższych dniach we Wrocławiu wprowadzone zostaną duże zmiany w komunikacji miejskiej. Spowodowane są one nowymi lub kontynuowanymi inwestycjami w mieście. Największe zmiany będą miały miejsce przy ul. Pomorskiej, przy moście Zwierzynieckim czy na skrzyżowaniu Strzegomskiej oraz Gubińskiej.

W sobotę, 26 sierpnia, rozpoczyna się remont ulicy Pomorskiej, która zostanie gruntownie przebudowana. Prace tutaj mają potrwać do wiosny 2024 roku. Przy moście Zwierzynieckim rozpoczyna się kolejny etap wymiany rozjazdów tramwajowych. Po kilku tygodniach przerwy, kierowcy i podróżujący autobusami MPK przejadą przez most w obie strony. Objazdami pojadą z kolei tramwaje - linie 2, 4 i 10 pojadą do pętli Stadion Olimpijski. Pojawi się również autobusowa linia zastępcza 701.

ZOBACZ TEŻ: Szkoły we Wrocławiu rezygnują z podręcznika prof. Roszkowskiego. Sprawdź swoją szkołę

Na trym nie koniec, w weekend zmiany pojawią się również przy ul. Sołtysowickiej, w związku z remontem przejazdu kolejowego, a 31 sierpnia na skrzyżowaniu ul. Legnickiej z Sokolniczą (autobusy wracają na swoją stałą trasę).

Nowością jest także zmiana trasy autobusu linii 127, o którą wnioskowała Rada Osiedla oraz zmiana nazwy przystanku "Fabryczna".

26-28.08.2022 r. - remont przejazdu kolejowego na ulicy Sołtysowickiej

W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Sołtysowickiej, od godziny 18 w piątek, 26 sierpnia, do godziny 4 w niedzielę, 28 sierpnia, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 116, 119 i kursów nocnych linii 246.

Autobusy linii 116 zostaną w obu kierunkach skierowane objazdem od ulicy Toruńskiej przez aleję Kromera, ulicę Krzywoustego i aleję Poprzeczną do ulicy Sołtysowickiej z pominięciem przystanków "Berenta", "Kasprowicza", "pl. Daniłowskiego", "Przybyszewskiego", "Czajkowskiego", "Koszarowa (Szpital)", "Koszarowa" i "Sołtysowicka".

Autobusy linii 119 oraz kursy nocne linii 246 zostaną w obu kierunkach skierowane objazdem od ulicy Sołtysowickiej przez aleję Poprzeczną, ulicę Krzywoustego i Czajkowskiego do ulicy Sołtysowickiej z pominięciem przystanków "Koszarowa" i "Sołtysowicka"

27.08.2022 r. - przebudowa ulicy Pomorskiej

Więcej na temat objazdów i zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej związanej z przebudową ulicy Pomorskiej i placu Staszica ZNAJDZIECIE TUTAJ.

Powódź tysiąclecia we Wrocławiu. Minęło 25 lat

27.08.2022 r. - kolejny etap wymiany rozjazdów przy Moście Zwierzynieckim

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych przy skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza, Wajdy z mostem Zwierzynieckim (rozjazdy od strony ulicy Wajdy), od soboty, 27 sierpnia, planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 2, 4 i 10, które zostaną skrócone do pętli przy Stadionie Olimpijskim.

Na odcinku pl. Grunwaldzki - Bartoszowice - pl. Grunwaldzki zostaną uruchomione kursy zastępczej linii autobusowej nr 701.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 4, 10 lub 71 będą mogli kontynuować podróż autobusem zastępczej linii okresowej 701 (i odwrotnie). Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Dodatkowo, w sobotę przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy na moście Zwierzynieckim, ale z uwagi na remont torowiska na ulicy Skłodowskiej-Curie w pobliżu skrzyżowania z ulicą Norwida, planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowych 115, 145, 146, 315 oraz kursów nocnych linii 253 i 255.

Autobusy linii 145, 146 i kursy nocne linii 253 i 255 jadące w kierunku Sępolna lub Bartoszowic, pojadą objazdem od placu Grunwaldzkiego przez ulicę Norwida do ulicy Skłodowskiej-Curie i dalej swoją trasą przez most Zwierzyniecki.

Autobusy linii 115 i 315 jadące w kierunku Wojnowa lub Swojczyc, pojadą objazdem od placu Grunwaldzkiego przez ulicę Norwida do ulicy Skłodowskiej-Curie i dalej swoją trasą przez most Zwierzyniecki. Autobusy linii 315 powrócą na swoją stałą trasę przez ulicę Wróblewskiego i Dembowskiego.

Autobusy linii 115, 145, 146, 253, 255 i 315 jadące w kierunku Swojczyc, Sępolna lub Bartoszowic, nadal będą omijały wyspę centralną i zatrzymywały się na przystanku autobusowym przy budynku "Grunwaldzki Center" co wynika z remontu torowiska na ulicy Skłodowskiej-Curie w pobliżu skrzyżowania z ulicą Norwida

Z uwagi na wykorzystaną przepustowość peronu 2 wyspy centralnej na Rondzie Reagana, autobusy linii D, 111, 121, 131, 151 jadące w kierunku Psiego Pola nadal będą omijały wyspę centralną i zatrzymywały się na przystanku autobusowym przy budynku "Grunwaldzki Center".

Przystanek "Bujwida" w kierunku Psiego Pola dla autobusów linii 111, 121, 131 i 151 nadal będzie funkcjonował w tymczasowej lokalizacji jezdni placu Grunwaldzkiego, a przystanek "Kochanowskiego" w kierunku Psiego Pola lub Kromera dla autobusów linii D, 111, 116, 121, 131, 151, 911 i 921 nadal będzie funkcjonował przy jezdni alei Kochanowskiego za skrzyżowaniem z aleją Różyckiego.

Ten etap prac potrwa około 3 tygodni.

27.08.2022 r. - kolejny etap przebudowy skrzyżowania ulicy Strzegomskiej i Gubińskiej (TAT)

W związku z planowanym rozpoczęciem kolejnego etapu prac na skrzyżowaniu ulicy Strzegomskiej i Gubińskiej, na potrzeby budowy trasy tramwajowej, od 27 sierpnia (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 109, 122, 126, 148, 909, 927 oraz kursów nocnych linii 241 i 246.

Linia 109, 126, 148 i 246

Autobusy linii 109, 126, 148 i kursy nocne linii 246, jadące od strony osiedla Żerniki oraz Kuźniki w kierunku ulicy Strzegomskiej, powrócą na swoją trasę przez ulicę Gubińską.

Linia 122

Autobusy linii 122 nadal będą kursowały do przystanku "Nowy Dwór" przy skrzyżowaniu ulicy Strzegomskiej i Gubińskiej do którego będą dojeżdżały od ulicy Chociebuskiej przez ulicę Nowodworską i Strzegomską. Na trasie zostanie zlikwidowany tymczasowy przystanek "Chociebuska", który zlokalizowany jest przy ulicy Chociebuskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Nowodworską.

Linia 909

Na trasie w kierunku Nowego Dworu zostanie zlikwidowany tymczasowy przystanek "Chociebuska", który zlokalizowany jest przy ulicy Chociebuskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Nowodworską.

Linia 241 i 927

Autobusy linii 927 oraz kursy nocne linii 241 jadące od strony Muchoboru Wielkiego pojadą od ulicy Strzegomskiej przez ulicę Gubińską i Chociebuską do przystanku końcowego "Nowy Dwór (pętla)" przed skrzyżowaniem z ulicą Żernicką.

W kierunku przeciwnym czyli w kierunku Muchoboru Wielkiego, autobusy będą odjeżdżały z przystanku "Nowy Dwór (pętla)" przy ulicy Zemskiej i pojadą przez ulicę Żernicką, Chociebuską i Gubińską do ulicy Strzegomskiej.

27.08.2022 r. - zmiana trasy linii autobusowej 127 na Osiedlu Kozanów

Na wniosek Rady Osiedla Pilczyce - Kozanów - Popowice Płn., po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Osiedla Maślice, od 27 sierpnia (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany stałej trasy przejazdu linii autobusowej 127.

Autobusy ww. linii od ulicy Pilczyckiej będą kursowały w obu kierunkach przez ulicę Gwarecką i Dokerską do ulicy Kozanowskiej zatrzymując się dodatkowo na przystanku "Kozanów (Dokerska)", który zlokalizowany jest w pobliżu skrzyżowania ulicy Dokerskiej z ulicą Ignuta.

31.08.2022 r. - kolejny etap budowy ścieżki rowerowej na skrzyżowaniu Legnicka/Sokolnicza

W związku z planowanym zakończeniem etapu prac związanych z budową ścieżki rowerowej na ulicy Legnickiej przy skrzyżowaniu z ulicą Sokolniczą, od 31 sierpnia (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach autobusowych 102 i 103, które powrócą na swoją stałą trasę przejazdu do placu Jana Pawła II oraz na ulicę Sokolniczą.

1-3.09.2022 r. - remont ulicy Jarnołtowskiej

W związku z planowanym przeprowadzaniem końcowych prac związanych z remontem ulicy Jarnołtowskiej i układaniem nawierzchni na odcinku od ulicy Samotworskiej do pętli autobusowej "Jarnołtów", od 1 września (czwartek) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowej 109 i kursów nocnych linii 249.

Autobusy wspomnianych linii zostaną skrócone do przystanku "Jarnołtowska (Samotworska)", który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Jarnołowskiej i Samotworskiej.

Autobusy linii 109 i 249 powrócą na trasę do pętli "Jarnołtów" po zakończeniu prac, 3 września (sobota).