To jedna z najbardziej dziurawych ulic

W końcu! Rusza przebudowa ul. Pomorskiej we Wrocławiu. Oto utrudnienia i objazdy

2022-08-24 13:20

Ulicy Pomorska oraz zachodnia część pl. Staszica we Wrocławiu idą do remontu. W sobotę, 27 sierpnia, rozpocznie się remont tej jednej z najbardziej dziurawych ulic w mieście. Mieszkańców czekają spore utrudnienia niemal przez dwa lata . Do wiosny 2024 roku kierowcy pojadą objazdami, a autobusy i tramwaje zmienionymi trasami.

Przebudowa ul. Pomorskiej we Wrocławiu 

W ramach inwestycji ulica Pomorska gruntowanie przebudowana zostanie na odcinku od ul. Dubois do placu Staszica, a zachodnia części pl. Staszica do wiaduktu na ul. Reymonta. Remont obejmie jezdnię na odcinku ok. 1200 m oraz skrzyżowania Pomorska - pl. Staszica oraz pl. Staszica – Łowiecka, na których zostanie ułożona masa bitumiczna. Ponadto powstanie blisko 1100 metrów nowego torowiska, które będzie zabudowane i wykorzystywane także przez autobusy.

ZOBACZ TEŻ:  Prezydent Jacek Sutryk ostro o podręczniku do HiT: "propagandowy, wykluczający i szerzący niechęć"

Zgodnie z ustaleniami z Dolnośląskim Konserwatorem Zabytków w obrębie torowiska tramwajowego wbudowana zostanie kostka brukowa. Ma zostać zastosowana tutaj specjalne rozwiązania projektowe, które pozwolą na zabezpieczenie jej przy szynach, by służyła na lata.

Kierowcy narzekają na korki, a sami robią takie rzeczy. Szokujący film z Wrocławia!

W ramach inwestycji zbudowane zostaną także: ok. 1800 metrów nowych dróg dla rowerów, nowe chodniki i perony przystankowe. Powstanie 10 przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych. Ponadto, na wysokości Parku Staszica powstaną dwa przystanki dla komunikacji, natomiast nowe przystanki wiedeńskie wybudowane zostaną na ul. Pomorskiej, przy wlocie na plac Staszica. Podczas realizacji inwestycji ustawionych zostanie też 156 nowych lamp oświetleniowych oraz 43 doświetlające przejścia dla pieszych.

Wykonawca, firma Torpol S.A, ma 20 miesięcy na realizację zadania, które powinno być gotowe na wiosnę 2024 roku. Do tego czasu mieszkańców oraz podróżnych czekają spore utrudnienia.

Remont Pomorskiej: objazdy dla kierowców

Ulica Pomorska będzie zamknięta od skrzyżowania z ul. Dubois aż do pl. Staszica. Kierowcy pojadą objazdami:

  • dla pojazdów do 9 ton wyznaczono objazd od skrzyżowania ul. Pomorskiej i ul. Dubois przez ul. Kurkową, Łowiecką, do ul. Reymonta:
  • dla pojazdów do 3,5 tony wyznaczono objazd od skrzyżowania ul. Pomorskiej z ul. Dubois przez ul. H. Brodatego, ul. B. Chrobrego i pl. Staszica, do ul. Reymonta.

Przebudowa ul. Pomorskiej. Zmiany w komunikacji miejskiej

W czasie przebudowy ul. Pomorskiej możliwy będzie wyłącznie ruch tramwajowy na odcinku od pl. Staszica do ul. Reymonta. Swoje trasy od 27 sierpnia zmieniają dwie linie tramwajowe oraz cztery autobusowe.

Tramwaje linii 15 i 74 w obu kierunkach zostaną skierowane objazdem od pl. Staszica, przez pl. Powstańców Wielkopolskich, ul. Chrobrego, Łokietka, Drobnera, do ul. Dubois.

Autobusy linii K, 142 i 257, jadące od strony Różanki w kierunku centrum miasta, od ul. Reymonta pojadą objazdem przez ul. Łowiecką, Kurkową, Dubois, do ul. Drobnera. Ponadto, autobusy dodatkowo będą zatrzymywały się na przystanku tymczasowym przy ul. Kurkowej (na wysokości pl. Strzeleckiego) i na przystanku tramwajowo-autobusowym przy ul. Dubois (przed skrzyżowaniem z ul. Pomorską).

W kierunku przeciwnym, autobusy linii K, 142 i 257 będą kursowały objazdem od mostu Uniwersyteckiego, przez ul. Cybulskiego, Pomorską, Dubois, Kurkową i Łowiecką, do ul. Reymonta. Na trasie objazdu autobusy będą zatrzymywały się na przystankach Pomorska (przy skrzyżowaniu ul. Pomorskiej i Dubois) oraz na przystanku tymczasowym przy ulicy Kurkowej (na wysokości placu Strzeleckiego).

Autobusy linii 132 w obu kierunkach będą kursowały objazdem od pl. Powstańców Wielkopolskich, przez ul. Chrobrego, Łokietka, Drobnera, do mostu Uniwersyteckiego.

Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?