Jacek Sutryk i Romuald Szukiełowicz wraz z Małżonką

i

Autor: UM Wrocław

Prezydent Jacek Sutryk spotkał się ze znanym trenerem. Czy rozmawiali o Śląsku Wrocław?

2020-09-29 11:17

Do Ratusza zaproszony został Romuald Szukiełowicz, były - kilkukrotny - trener Śląska Wrocław. Szkoleniowiec na ławce Wojskowych siedział ponad 100 razy! Jaki był powód odwiedzin Szukiełowicza?

5 lat temu Romuald Szukiełowicz niespodziewanie został trenerem Śląska Wrocław i była to ostatnia przygoda szkoleniowca z WKS (został zastąpiony przez Mariusza Rumaka). Trener jest znany z tego, że potrafi świetnie fizycznie przygotować swoich podopiecznych. Zawodnicy Szukiełowicza umieli zabiegać każdego rywala. Kibice do dziś żyją legendami o zimowych obozach przygotowawczych w Tatrach, podczas których - podobno - znajdowali się piłkarze, którzy mdleli z wycieńczenia.  

Teraz jednak Szukiełowicz nie spotkał się z prezydentem Sutrykiem aby rozmawiać o piłce nożnej. Powody były zupełnie inne. 

"W zabieganym pełnym spraw dniu, trzeba znaleźć czas na wszystko. Teraz czas na rzeczy najważniejsze. Spotkania z wrocławianami. Pani Bożena i Pan Romuald niedawno obchodzili piękną rocznicę 50 lat małżeństwa. Córki wymyśliły, że to dobra okazja, aby się spotkać. I tak też się stało. Podczas wizyty towarzyszył nam Wrocek. Jeszcze raz z okazji jubileuszu składam najlepsze życzenia!" - napisał w mediach społecznościowych Jacek Sutryk. 

W rozmowie z nami popularny "Szukieł" nie krył radości, że brał udział w takim wydarzeniu. 

- Fajna inicjatywa, było sympatycznie. O Śląsku nie rozmawialiśmy w ogóle! - zaznaczył trener.  

5 faktów o kawie z okazji jej dnia