Przestrzelony żart na prima aprilis. Aż wstyd być studentem takiej uczelni. Uniwersytet Wrocławski przeprasza

i

Autor: pixabay.com/screen UWr. Przestrzelony żart na prima aprilis. "Aż wstyd być studentem takiej uczelni". Uniwersytet Wrocławski przeprasza

Fala oburzenia

Przestrzelony żart na prima aprilis. "Aż wstyd być studentem takiej uczelni". Uniwersytet Wrocławski przeprasza

2024-04-02 10:39

Miał być śmieszny żart na prima aprilis, wyszło jak wyszło. Zamiast śmiechu – oburzenie i fala komentarzy krytykujących post, który pojawił się na profilu Uniwersytetu Wrocławskiego. Poszło o budowę akademików we Wrocławiu. Uczelnia przeprasza.

Wrocław. Uniwersytecki żart na prima aprilis oburzył internautów

Prima aprilis to obyczaj, który obchodzimy zawsze 1 kwietnia, polegający na robieniu żartów i celowym wprowadzaniu kogoś w błąd. Tego dnia media prześcigają się w podawaniu nieprawdziwych informacji, ale podanych w taki sposób, by jak najwięcej osób się nabrało. Nie tylko zresztą media, ale również wiele różnych instytucji i organizacji.

Primaaprilisowy żart zrobił również na swoim profilu na Facebooku Uniwersytet Wrocławski. Podano informacje o budowie nowych akademików:

Nikt nie pytał, wszyscy czekali!

Na placu Grunwaldzkim powstaną nowe akademiki Temperówka i Gumka Myszka! Do kompletu dla Ołówka i Kredki, rzecz jasna.

- Budowa Temperówki i Gumki Myszki planowana była już od roku 2005, kiedy to powstały projekty obu budynków i ogólna koncepcja. Odwlekaliśmy decyzję o budowie ze względu na ważniejsze uniwersyteckie wydatki, ale dziś wracamy do tematu. Projekty unowocześniliśmy, zdecydowaliśmy także o dokładnej lokalizacji - mówi Jan Pióro, nasz człowiek od inwestycji i remontów.

Akademiki pomieszczą około 400 nowych mieszkańców i gotowe będą w październiku 2025 roku. Nowoczesne, dobrze wyposażone, w bardzo dobrej lokalizacji i cenie, tuż przy Wydziale Matematyki i Informatyki, Chemii, Biotechnologii, Instytucie Dziennikarstwa oraz Bibliotece Uniwersyteckiej!

Twórcy tego żartu chyba nie spodziewali się takiej reakcji internautów. W ciągu niespełna doby pod postem pojawiło się ponad 330 komentarzy i ze świecą trzeba szukać tych, które są pozytywne. Co więcej, na 1,3 tys. reakcji, nie było żadnego „lajka”.

Oto niektóre z komentarzy:

Ziemowit: Niesamowite zjawisko, zrobić żart z własnej nieudolności i antyspołecznego podejścia do studentów. Najpierw pomyślcie, potem publikujcie.

Pej: Uniwersytet Wrocławski, a jak miał być odczytany? No kto by pomyślał, że studentów nie bawi, że nie mają gdzie mieszkać.

Mateusz: Może i uczelnie wyższe, ale pobudki zdecydowanie niskie.

Wrocławposting: Nie no beka totalna, super Uniwersytet Wrocławski. Czyli dla was budowa akademików to tylko prima aprilisowy żart, super śmieszne. Szczególnie, kiedy pochodzisz z rodziny o niskich dochodach nie z Wrocławia i właśnie nie dostałeś akademika

Adam: Jeszcze śmieszniejsze (i smutniejsze zarazem) jest to, że ich naprawdę nie wybudujecie.

Krzysztof: Miałem zapytać, czy to jakiś nieśmieszny żart, ale to przecież właśnie jest nieśmieszny żart.

Marysia: Strasznie to przykre, że zamiast rozwiązać problem mieszkaniowy studentów wstawiacie sobie „śmieszny” post. Nie jest śmieszny, a wasze działanie żałosne.

Michał: Następnym razem napiszcie, że wróciliśmy w rankingu najlepszych uczelni w kraju na 4. miejsce, pośmiejemy się razem.

Piötr: Bezczelni. Aż wstyd mi być studentem takiej uczelni.

Franciszek: Hehe, bo wiecie, studenci chcą mieć w czasie studiów dach nad głową, no beka straszna

Emii: No tak, bo studenci rezygnujący ze studiów ze względu na brak możliwości zakwaterowania z powodów socjalnych to taki dobry temat do żartów. Tylko pogratulować dorosłości i podejścia do młodych dorosłych będących pod waszą opieką, jesteście super nie zmieniajcie się

Uniwersytet Wrocławski przeprasza

Po fali oburzenia Uniwersytet Wrocławski się zreflektował i przeprosił na Facebooku. Choć forma, w jakiej to zrobił również nie wszystkim się spodobała:

- W związku z tym, że nasz prima aprilisowy żart został odczytany inaczej niż tego chcieliśmy i się spodziewaliśmy, bardzo przepraszamy, nie taka była nasza intencja Andrzej Baworowski, kierownik Działu ds. Komunikacji UWr.

Dramat we Wrocławiu. W wieżowcu zginął mężczyzna
Listen on Spreaker.