Psie kupy znakuje chorągiewkami. "To pole minowe z oznaczonymi minami" - tłumaczy mieszkanka Maślic [WIDEO, GALERIA, AUDIO]

2016-02-04 10:44

Przewodnicząca zarządu osiedla Maślice wymyśliła bardzo oryginalny sposób na walkę z psimi kupami. Okazuje się jednak, że nie jest on do końca legalny.

Na Maślicach stoi około 40 flag... ostrzegających przed kupami. Akcję oznaczania schowanych w trawie niespodzianek Grażyna Lange, przewodnicząca zarządu osiedla Maślice, prowadzi mniej więcej od roku

- Robię chorągiewki z napisem "kupa" i wbijam je do każdej kupy, którą spotkam na swojej drodze. Myślałam, że ta moja manufaktura szybko się skończy, że sytuacja szybko się poprawi. Jednak nie. Ciągle muszę dorabiać: praktycznie dwie - cztery chorągiewki dziennie - opowiada Grażyna Lange.

Do oznakowania kupy potrzebne: wykałaczka, taśma i kartka

Przewodnicząca zarządu osiedla Maślice ma już wypracowaną metodę tworzenia chorągiewek.

- Używam patyczków do szaszłyków. Kupuje wiązkę. W kartkach robię dziurki. Mam dwustronną taśmę klejącą - opowiada Grażyna Lange.

Mieszkańcy: przynajmniej widać, gdzie jest kupa

Mieszkańcom Maślic pomysł znakowania kup w zasadzie przypadł do gustu:

- Tych chorągiewek jest coraz więcej - opowiada wrocławianka.

- To na ludzi nie działa. Tu jest placyk dla dzieci, pełno kup - komentuje inna.

- To jest dobre, bo przynajmniej jest oznakowanie. Tak, to nie widać, gdzie to w trawie jest - stwierdza starsza kobieta.

Zobacz film reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Psie kupy znakuje chorągiewkami. "To pole minowe z oznaczonymi minami" - tłumaczy mieszkanka Maślic [WIDEO, GALERIA,...Posted by ESKA INFO Wrocław on 4 luty 2016

Za znakowanie kup grozi mandat

Straż miejska ma już jednak nieco inne zdanie.

- Lepiej by było, żeby ta osoba zadzwoniła do straży miejskiej. W tym momencie ta pani zanieczyszcza też to miejsce publiczne. Za takie zachowanie można ukarać - ostrzega Agnieszka Dubyk z wrocławskiej straży miejskiej. 

Za flagi w kupie można nawet 500 złotych mandatu. To tyle ,co za nie sprzątanie po swoim psie.

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Hrabia Fredro znów bez pióra. Osobę, która je zniszczyła nagrały kamery [ZDJĘCIA]