Pusty sklep działa w jednej z wrocławskich galerii handlowych. Prosperuje świetnie! [WIDEO, GALERIA, AUDIO]

2016-02-05 18:51

W Empty shopie, czyli pustym sklepie nie ma obsługi i nic nie jest na sprzedaż. Za to towaru jest tam całkiem sporo!

Ubrań, zabawek czy butów tam nie kupimy, za to możemy je tam zostawić. W Alei Bielany powstał tak zwany pusty sklep, którym zarządza dolnośląski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. To pierwszy tego rodzaju lokal na Dolnym Śląsku, ale pomysł sprawdził się już za granicą, szczególnie w krajach skandynawskich. 

Empty shop, czyli pusty sklep jest świetną alternatywą dla osób, które mają jeszcze ubrania w dobrym stanie, ale chcą się ich pozbyć. Zamiast je wyrzucać, można oddać potrzebującym.

- Jest to bezobsługowy sklep. Samemu można po prostu przynieść te rzeczy, zostawić na wieszaku, na półce, w pojemniku. Nic nas to nie kosztuje, a naprawdę możemy bardzo pomóc - wyjaśnia Bartłomiej Tynowski z PCK. 

Zobacz film reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Pusty sklep działa w jednej z wrocławskich galerii handlowych. Prosperuje świetnie!Czytaj więcej na: http://wroclaw.eska.pl/poznaj-miasto/pusty-sklep-dziala-w-jednej-z-wroclawskich-galerii-handlowych-prosperuje-swietnie-wideo-galeria-audio/107242

Posted by ESKA INFO Wrocław on 5 luty 2016

Pusty sklep lepszy niż kontenery

Tylko w ciągu dwóch pierwszych miesięcy udało się już w pustym sklepie zebrać ponad 2 tony ubrań.

- To jest takie miejsce, gdzie jesteśmy pewni co się stanie z naszymi ubraniami. Nie tak, jak kontenery, One stoją na mrozie, deszczu i tak naprawdę nie wiadomo do czyich trafiają wrzucane tam rzeczy - twierdzi jedna z wrocławianek.

- Mam całą masę ubrań, których już nie noszę. tak samo mój chłopak. Przyjeżdżam tutaj, przywożę wielkie torby, bo uważam, że to jest świetny pomysł - dodaje inna.

Do sklepu można przynosić także przedmioty codziennego użytku, takie jak kubki, czy zabawki.

Jeśli komuś jest jednak nie po drodze z galerią może też zanieść niepotrzebne mu rzeczy do siedziby PCK przy ul. Bujwida 34 we Wrocławiu. 

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: Zatrzymani sprawcy napadu na taksówkarza w Śródmieściu. Zaaatakowali kierowcę gazem i paralizatorem