QUIZ. Sobotnia ortografia. Wyrazy na literę a przyprawią cię o ból głowy. Już 10 punktów to wielki sukces!

i

Autor: Shutterstock QUIZ. Sobotnia ortografia. Wyrazy na literę "a" przyprawią cię o ból głowy. Już 10 punktów to wielki sukces!

Sobotnia ortografia

QUIZ. Sobotnia ortografia. Wyrazy na literę "a" przyprawią cię o ból głowy. Już 10 punktów to wielki sukces!

2022-07-23 5:00

Myślisz sobie: wyrazy na literę "a" - nic prostszego? Zapewniamy, że quiz sobotnia ortografia dostarczy emocji i łatwo nie będzie. Sprawdzimy, ile pamiętacie z lekcji polskiego i zasad pisowni wyrazów z "ó" i "u", "rz" i "ż", "h" i "ch", a także małą i wielką literą. Każde słowo, o którego pisownię pytamy w tym quize, zaczyna się na pierwszą literę alfabetu - "a". Potrafisz je wszystkie poprawnie napisać? Już 10 punktów to wielki sukces!

Sobota w se.pl oznacza quiz sobotnia ortografia. Tym razem przygotowaliśmy na pozór prostą zabawę sprawdzającą jednocześnie zasady ortografii w języku polskim. Wybraliśmy 13 wyrazów na literę "a". Na pewno je znacie, ale czy potraficie poprawnie napisać? Zastanówcie się po dwakroć nim zaznaczycie odpowiedź, bo jest kilka pułapek. Już 10 punktów zdobytych w naszym quizie "Sobotnia ortografia. Wyrazy na literę "a" przyprawią cię o ból głowy" to sukces! A komplet, czyli 13 punktów zdobywają tylko mistrzowie ortografii. Pamiętajcie, że zawsze tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Sobotnia ortografia. Słowa na literę a. Potrafisz napisać je poprawnie?

Pytanie 1 z 13
Wskaż poprawną pisownię:

POLECAMY TAKŻE: QUIZ. Sobotnia ortografia. Piszemy h czy ch? Tylko co piąta osoba zdobywa komplet punktów

ZOBACZ RÓWNIEŻ: QUIZ. Dyktando ortograficzne. Odpowiedź na 10 pytanie znają tylko najlepsi. Jesteś wśród nich? Sprawdź się i nie zawiedź swojej pani od polskiego!

ROZWIĄŻ TEŻ: QUIZ. Sobotnia ortografia. Bohaterowie lektur szkolnych. Potrafisz poprawnie napisać ich nazwiska? 11 pytanie to wyzwanie

Czym jest quiz? Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej dla kilku osób, polegającej na przedstawieniu przez jedną z osób pozostałym zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z pytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Zabawa bywa niekiedy prowadzona przed kamerami telewizyjnymi, wówczas quiz taki staje się odmianą teleturnieju.