Rektor jak Kevin z kultowej komedii ratował święta. „Kevin sam w domu” na Uniwersytecie

i

Autor: screen YouTube/Uniwersytet Przyrodniczy Rektor jak Kevin z kultowej komedii ratował święta. „Kevin sam w domu” na Uniwersytecie

To trzeba zobaczyć

Rektor jak Kevin z kultowej komedii ratował święta. „Kevin sam w domu” na Uniwersytecie

2022-12-24 8:36

Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. Jarosław Bosy niczym Kevin z kultowej komedii „Kevin sam w domu” ratował święta Bożego Narodzenia. Zobaczcie niezwykły film przygotowany na święta przez wrocławską uczelnię.

Wrocław. „Kevin sam w domu” na Uniwersytecie Przyrodniczym

- „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…” – tak zaczyna się piosenka, która co roku towarzyszy nam w czasie świąt Bożego Narodzenia. Od 30 lat w te święta towarzyszy nam też film, który wszyscy znamy już na pamięć. Tak, mowa o komedii „Kevin sam w domu”. By tradycji stało się zadość, przygotowaliśmy naszą wersję „Kevina” – trochę starszego, ale równie zdeterminowanego, by uratować święta – informuje Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu na swoje stronie.

W rolę nieco niesfornego, ale bardzo sympatycznego Kevina wcielił się… rektor prof. Jarosław Bosy. Na specjalnym teledysku można zobaczy wiele nawiązań do kultowej komedii – jest skradający się pająk, resoraki czy farby na sznurach.

- Uważni widzowie nowej wersji dostrzegą na pewno znacznie więcej cytatów. Co prawda nagród za spostrzegawczość nie zaplanowaliśmy, ale wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia: jak Kevin doceńcie czas z bliskimi, stójcie przy swoich wartościach i dajcie sobie trochę dziecięcej radości – podkreśla uczelnia.

Warto wspomnieć również o całej ekipy UPWr, bez której nie powstałaby ta wyjątkowa produkcja (można zobaczyć ją poniżej). Są to:

  • Najpiękniej zaśpiewał i wystąpił Chór Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pod dyrekcją prof. Alana Urbanka. Muzykę nagrał i zmasteringował Grzegorz Chrobak z Pracowni Audiosfery i Akustyki Środowiska.
  • Świąteczne dekoracje przygotowały studentki II roku architektury krajobrazu z prof. Katarzyną Tokarczyk-Dorociak.
  • Menedżerem pająka był Jakub Leśniewicz z SKN Mephitis, dzięki któremu żadne zwierzę, ani żaden człowiek nie ucierpieli w czasie nagrywania.
  • Zaplecze produkcji zapewniło Centrum Zarządzania Budynkami.
  • Wideo, montaż i gorące kakao – wierni Alma Mater – Grymuza i Stanley Znojko.