Samochód stoczył się ze skarpy do zalewu Słup. Akcja nurków pod Jaworem

i

Autor: Jawor998 Samochód stoczył się ze skarpy do zalewu Słup. Akcja nurków pod Jaworem

Samochód stoczył się ze skarpy do zalewu Słup. Akcja nurków pod Jaworem

2022-07-15 9:56

Niecodzienna akcja służb ratunkowych w miejscowości Słup pod Jaworem. Ze skarpy do zalewu stoczył się samochód osobowy i zniknął pod wodą. Do akcji ratunkowej wezwano nurków.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 14 lipca, po południu w miejscowości Słup pod Jaworem. - Osobowe mitsubishi wraz z przyczepką było zaparkowany w pobliżu zbiornika na wzniesieniu. Z niewyjaśnionych przyczyn auto nagle zjechało do wody, uszkadzając przy tym inny zaparkowany prawidłowo pojazd. Próby powstrzymania przez właścicieli staczającego się pojazdu nie przyniosły efektu - relacjonuje asp. szt. Ewa Kluczyńska z policji w Jaworze.

ZOBACZ TEŻ: 59 lat temu wybuchła epidemia czarnej ospy we Wrocławiu. Wywozili ludzi i nie wiadomo było, kiedy wrócą

Samochód po kilku minutach całkowicie pochłonęła woda. Na szczęście nikt nie pozostał wewnątrz auta. Na miejsce wezwano służby ratunkowe, strażaków z Jawora, Męcinki i Małuszowa, a także dwie specjalistyczne grupy wodno-nurkowe z Legnicy oraz Jeleniej Góry.

- Nurkowie wyposażeni w specjalistyczny sprzęt weszli do wody i zlokalizowali pojazd oraz przyczepkę. Chwilę później, za pomocą wyciągarki jednego z wozów, pojazdy zostały wydobyte z wody – relacjonują strażacy z Jawora.

Policjanci apelują o ostrożność oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. - Pamiętajmy, by po zaparkowaniu samochodu zawsze pozostawić go na biegu oraz użyć hamulca ręcznego – dodaje Ewa Kluczyńska.

Samochód stoczył się ze skarpy do zalewu. Akcja nurków pod Jaworem
Sonda
Sądzisz, że woda to zdradliwy żywioł?