Dramat w niemczy

Skatował 69-latka na śmierć. 34-latek nie miał litości dla swojego sąsiada

2023-01-04 9:36

Tragiczny finał sąsiedzkiej kłótni w Niemczy. 34-letni mężczyzna tak skatował 69-latka, że ten w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. A wszystko zaczęło się od wspólnej libacji alkoholowej.

Niemcza. Skatował 69-letniego sąsiada na śmierć

Dramat rozegrał się 29 grudnia w Niemczy w powiecie dzierżoniowskim, choć wcześniej nic na niego nie wskazywało. Dwaj mężczyźni, w wieku 34 i 69 lat, byli sąsiadami. Być może nawet się lubili, bowiem postanowili urządzić sobie imprezę mocno zakrapianą alkoholem. Właśnie wtedy rozegrał się koszmar. - Poczynione ustalenia wskazują, że mężczyźni poróżnili się w trakcie wspólnego spożywania alkoholu. Kłótnia zakończyła się tragicznie – mówi nadkom. Marcin Ząbek z KPP Dzierżoniów.

34-letni mężczyzna dotkliwie pobił, wręcz skatował, ponad dwa razy starszego sąsiada. Obrażenia okazały się tak poważne, że 69-latka nie udało się uratować.

- Sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Już następnego dnia niemczańscy policjanci zatrzymali 34-latka. Do działania przystąpiła grupa dochodzeniowa-śledcza, która pod nadzorem prokuratura wykonała szereg czynności procesowych – dodaje Marcin Ząbek.

Mężczyzna 2 stycznia został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa, natomiast sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

14-latki podpaliły świąteczną ozdobę za 70 tys. zł. Wszystko się nagrało