Sklepy otwarte 1 i 3 maja we Wrocławia. Gdzie rozbić zakupy w czasie majówki?

i

Autor: pixabay Boże Ciało 2022. Gdzie zrobić zakupy w Bydgoszczy? Lista otwartych sklepów w czwartek, 16.06.2022

Sklepy otwarte 1 i 3 maja we Wrocławia. Gdzie rozbić zakupy w czasie majówki?

2022-04-30 6:00

Majówka 2022: sklepy otwarte 1 i 3 maja. Przed nami majówka. Gdzie zrobimy zakupy w świąteczne dni 1 maja i 3 maja? W jakich godzinach będą otwarte sklepy podczas majówki? Sprawdźcie.

Sklepy otwarte 1 i 3 maja

Tegoroczna majówka rozpocznie się w niedzielę, 1 maja. Choć tak naprawdę dla wielu z nas długi weekend zacznie się w sobotę, 30 kwietnia. Jedni z nas wyjadą w tym czasie poza miejsce zamieszkania, inni będą wypoczywać w domu. Wszyscy muszą pamiętać, żeby zrobić większe zakupy. Jak będą podczas majówki będą otwarte sklepy?

ZOBACZ TEŻ: Niewiarygodne! MPK Wrocław w TOP 3 najlepszych przewoźników w Polsce

1 maja obchodzone jest Święto Pracy, a we wtorek, 3 maja przypada Święto Konstytucji 3 Maja. Oba święta są dniami ustawowo wolny od pracy, w których obowiązuje zakaz handlu. Tego dnia nie zrobimy zakupów w dużych sieciach czy handlowych, a także w dużych dyskontach.

Czy sklepy są otwarte 2 maja?

W poniedziałek, 2 maja jest Dzień Flagi, który nie jest dniem wolnym od pracy. Tego dnia wszystkie sklepy są otwarte, jak w każdy inny dzień.

Sklepy otwarte w czasie majówki. Godziny otwarcia

Co zrobić, gdy zabraknie nam czegoś 1 maja lub 3 maja? Można skorzystać z mniejszych sklepów, w których za ladą stoi właściciel. Zazwyczaj tego dnia pracują takie sklepy jak Żabka czy Stokrotka.

Pamiętajmy również, że ustawa wprowadzająca zakaz handlu w niedziele i święta, przewidziała także katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obejmuje m.in. działalności pocztowej, a ponadto nie obowiązuje w:

  • cukierniach,
  • lodziarniach,
  • na stacjach paliw płynnych,
  • w kwiaciarniach,
  • w sklepach z prasą ani w kawiarniach.

Sklepy te mają różne godziny otwarcie. Najlepiej sprawdzić je przed odwiedzeniem danej placówki.   

Majówka 2022 - najlepsze piosenki na weekend majowy

QUIZ. "Wesele" Wyspiańskiego na maturze z języka polskiego? Sprawdź, czy znasz tę lekturę

Pytanie 1 z 12
Pierwowzorem Pana Młodego był…

Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel: ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz w niedzielę przed Wielkanocą.

Od lutego 2022 r. obowiązują przepisy uszczelniające zakaz handlu w niedziele. Sklepy zatrudniające pracowników nie mogą działać w niehandlowe niedziele pod pretekstem świadczenia usług pocztowych, jeśli przychody z tej działalności będą stanowić mniej niż 40 proc. przychodów danej placówki.

Sonda
Majówka 2022 - nad morzem?