Śmierć mężczyzny pod Wrocławiem. Jeden kierowca usłyszał zarzuty, drugi jest poszukiwany

i

Autor: Policja Wrocław Śmierć mężczyzny pod Wrocławiem. Jeden kierowca usłyszał zarzuty, drugi jest poszukiwany

nocny koszmar na drodze

Śmierć mężczyzny pod Wrocławiem. Jeden kierowca usłyszał zarzuty, drugi jest poszukiwany

2023-04-13 16:32

Nie jeden, a dwa samochody potrąciły pieszego, który w efekcie zmarł. Do tragedii doszło na drodze krajowej 94 w Siechnicach pod Wrocławiem. Jeden z kierowców zgłosił się na policję, a drugi jest poszukiwany.

Tragedia rozegrała się w nocy z 7 na 8 kwietnia na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Siechnice pod Wrocławiem. Ok. godziny 3, na wysokości szklarni Citroneksu, śmiertelnie potrącony został mężczyzna, a sprawca nie zatrzymał się na miejscu zdarzenia. Policja rozpoczęła poszukiwania, jednocześnie apelując w mediach do potencjalnych świadków o zgłaszanie wszelkich informacji dotyczących drogowego dramatu.

Szybko ustalono, że sprawców było... dwóch. Prawdopodobnie najpierw pieszego potrącił jeden samochód, którego kierowca nie zatrzymał się, by udzielić poszkodowanemu pomocy. Później w znajdującego się zapewne na jezdni mężczyznę uderzył drugi pojazd. Jego kierowca również uciekł z miejsca wypadku.

Jeden z kierowców sam zgłosił się na policję. To 39-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego. Prokuratura Rejonowa w Oławie przedstawiła mu zarzut dotyczący nieudzielenia pomocy. Ponadto zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

- W tej chwili trwają czynności zmierzające do ustalenia kierowcy drugiego z pojazdów, który brał udział w zdarzeniu – mówi nam Anna Placzek-Grzelak, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Szalony pościg na autostradzie A4. Kierowcy pomogli policji zatrzymać pijanego kierowcę