Stawy we wrocławskich parkach pełne śmieci. Ktoś je posprząta? [GALERIA, WIDEO, AUDIO]

2016-03-23 11:49

Butelki, gazety, a nawet stare ubrania - to można znaleźć przy nabrzeżach i w wodzie w parku Południowym i parku Tołpy.

Choć miasto już wykonało kompleksowe sprzątanie po zimie, to mieszkańcy znów przynieśli kolejne odpady. Teraz firmy sprzątają siedem dni w tygodniu, ale śmieci wciąż przybywa. Tymczasem w stawach pływają kaczki i żyją inne zwierzęta, które mogą zrobić sobie krzywdę folią, czy butelkami, które pływają w wodzie.

Jak pozbyć się odpadków?

Jeżeli złapiemy kogoś na gorącym uczynku to możemy wezwać straż miejską. Jednak jak znajdujemy już same śmieci, wtedy musimy powiadomić miasto.

- Jeżeli rzeczywiście zaśmiecony jest teren parku lub zieleńca, oczywiście można zadzwonić do Zarządu Zieleni Miejskiej z taką informacją. Wtedy też skontaktujemy się z firmą i poprosimy, aby jak najszybciej usunęła zalegające śmieci - zapewnia Małgorzata Szafran z Urzędu Miasta.

Skąd te gazety, kartony i butelki?

- To tez jest wynik tego, że jest zbyt mało koszy na śmieci. Są zbyt słabo dostępne - przekonuje jedna z wrocławianek.

- Dużo ludzi nie dba tak naprawdę. Rzuca za siebie, zamiast do kosza. Są miejsca, że kosz jest co chwilę, a są takie, że idziesz, idziesz i nie ma kosza - tłumaczy mieszkaniec miasta.

- Ludzie nie zwracają do końca uwagi na to, że przydałoby się jednak po sobie posprzątać, a nie rzucać gdziekolwiek. Z drugiej strony miasto chyba też tak do końca nie sprawdza się w tym, żeby wszystko sprzątać - twierdzi inna wrocławianka.

- Jakbyśmy nie śmiecili, to miasto nie musiałoby sprzątać. Wystarczy żeby każdy to, co ma wyrzucił do kosza, a nie za siebie - podsumowuje kolejny zapytany.

Warto wiedzieć, że za wyrzucanie śmieci w parku grozi kara nawet pół tysiąca złotych.

Zobacz film reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Stawy we wrocławskich parkach pełne śmieci. Ktoś je posprząta?Przeczytaj na: http://wroclaw.eska.pl/newsy/stawy-we-wroclawskich-parkach-pelne-smieci-ktos-je-posprzata-galeria-wideo-audio/136330

Opublikowany przez ESKA INFO Wrocław na 23 marca 2016

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Bili się na oczach studentów, a ci robili im zdjęcia. Zobacz relację z pola walki! [GALERIA]​