Z powodu zakażenia wirusem AH1N1 we Wrocławiu zmarły w tym roku trzy osoby

i

Autor: Arek Gołka Z powodu zakażenia wirusem AH1N1 we Wrocławiu zmarły w tym roku trzy osoby

Świńska grypa na Dolnym Śląsku: już 98 przypadków zakażeń. Połowa osób leczy się w domu

2016-02-24 14:34

Sanepid dostał od szpitali informacje o 13 nowych zakażeniach zgłoszonych w ciągu minionej doby. Wśród chorych jest sześciolatka z Chojnowa.

To już trzeci maluch ze świńską grypą w tym roku na Dolnym Śląsku. Wcześniej chorowała dwójka dzieci z Wrocławia: jedno w ieku trzech, drugie ośmiu lat.

Gdzie nowe zakażenia?

Najnowsze przypadki zakażenia wirusem AH1N1 nie dotyczą stolicy regionu. Wśród nich dwa zgłoszenia są z Legnicy oraz po jednym z Borka Strzelińskiego, Głogowa, Ligoty Pięknej i właśnie Chojnowa.

Przy czym - jak tłumaczą w sanepidzie - nie jest tak, że te 13 osób zachorowało w ciągu ostatniej doby.

- Szpitale nie przekazują nam informacji na bieżąco, od razu po wykryciu zakażenia. Wśród zgłoszonych 13 nowych osób ze świńską grypą, u niektórych obecność wirusa zdiagnozowano 23 lutego, ale u innych na przykład 18 czy nawet 13 lutego - wyjaśnia Magdalena Mieszkowska z sanepidu.

Leczymy się zarówno w szpitalach, jak i w domu

Od początku tego roku na Dolnym Śląsku stwierdzono 98 przypadków świńskiej grypy, z czego połowa osób leczyła się w domu. Ponieważ choroba trwa od 5 do 10 dni można spokojnie założyć, że spora część zakażonych już wyzdrowiała.

Nie odwiedzisz chorych w szpitalu

Zakaz odwiedzin obowiązuje już we wszystkich szpitalach we Wrocławiu. W przychodniach zaczyna brakować szczepionek na grypę, a w aptekach coraz trudniej o maseczki.

Czytaj także: Wrocław w pierwszej setce najlepszych miejsc do życia. Awansowaliśmy! [WIDEO]