Tak oszukują na węglu! Zapłaciła za opał, sprzedawca wyparował

i

Autor: lukaszdylka/pixabay.com Tak oszukują na węglu! Zapłaciła za opał, sprzedawca wyparował

Policja ostrzega

Tak oszukują na węglu! Zapłaciła za opał, sprzedawca wyparował

2022-09-12 8:19

Kryzys na rynku węgla i braki z dostępem do tego surowca wykorzystują już złodzieje. Mieszkanka powiatu strzelińskiego kupiła węgiel odpowiadając na ogłoszenie w mediach społecznościowych. Węgla nie otrzymała, a sprzedający przepadł bez wieści.

Zima nadchodzi dużymi krokami, a węgiel stał się towarem deficytowym. Fakt ten postanowili wykorzystać też oszuści. Przekonała się o tym jedna z mieszkanek powiatu strzelińskiego, która odpowiedziała na ogłoszenie o sprzedaży węgla na portalu społecznościowym.

ZOBACZ TEŻ: Żołnierz zerwał tęczową flagę w Legnicy? WOT komentuje! Treść oświadczenia zaskakuje

- Jak ustalono, na podany w zakładce oferty numer konta bankowego, kobieta dokonała niezbędnej wpłaty. Jednak po kilku dniach ogłoszenie zniknęło ze strony internetowej, a sprzedawca nie odbierał telefonu, w tym nie odpowiadał na licznie przesłane wiadomości tekstowe - informuje asp. Łukasz Porębski z policja w Strzelinie.

Wtedy kobieta zawiadomiła policję o oszustwie. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie, jednocześnie funkcjonariusze apelują o ostrożność przy tego typu zamówieniach.

Węgiel z biedaszybów jest o wiele tańszy.

- Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie w mediach społecznościowych jest prawdziwe i wiarygodne. Osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko urywają kontakt – dodaje asp. Łukasz Porębski.

Te grzyby są pod ścisłą ochroną. Kary za ich zbieranie są bardzo wysokie. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Sonda
Czy rozumiesz, dlaczego węgiel jest obecnie tak drogi?

Jarosław Kaczyński powiedział "palcie wszystkim".

Włącz podcast i dowiedz się, dlaczego to bardzo zły pomysł!

Listen to "J.Kaczyński: "Palcie wszystkim". Polski Alarm Smogowy: "Cofamy się o kilka lat"" on Spreaker.