Homofob w akcji

Żołnierz zerwał tęczową flagę w Legnicy? WOT komentuje! Treść oświadczenia zaskakuje

Nie milkną echa skandalicznej sytuacji, do której doszło w Legnicy. Homofob zerwał tęczową flagę, która wisiała przy wejściu do klubu La Musica. Wszystko się nagrało, a internauci szybko namierzyli wandala. Padły podejrzenia, że jest to żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej. Jest oświadczenie rzecznika WOT-u. Jego treść zaskakuje!

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 4 września, po południu. Na nagraniu udostępnionym przez klub La Musica w Legnicy widać, rodzinę przechodzącą obok lokalu. W pewnym momencie mężczyzna w średnim wieku wchodzi po schodach i zrywa ze złością wiszącą przy wejściu tęczową flagę. Zrobił to z taką siłą, że przy okazji wyrwał mocowanie flagi ze ściany. Wszystko w oku kamery. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Homofob zerwał tęczową flagę w centrum Legnicy

- Jeśli Pan sam się zgłosi i zapłaci za ponowny montaż masztu i materiały do tego potrzebne odstąpimy od zgłoszenia sprawy na Policję. Jak widać, porządnemu Panu przeszkadza to, że nasz klub akceptuje wszystkich gości niezależnie od płci, wyznania czy orientacji - informował klub za pośrednictwem Facebooka.

Czytaj także: Ławka patriotyczna we Wrocławiu. Stanęła przed Dworem Głównym PKP

Apel najwyraźniej nie dotarł do wandala, więc sprawa trafiła na policję, która ustaliła już personalia mężczyzny. W sprawę zaangażowali się również internauci, którzy wskazali, że sprawcą może być 42-letni żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej. Przedstawiciele WOT wyrazili oburzenie takim zachowaniem i zadeklarowali przyjrzenie się sprawie.

W wyjątkowo krótkim oświadczeniu, wydanym 9 września, kapitan Witold Sura, rzecznik prasowy DWOT, poinformował o ustaleniach w tej sprawie.

Osoba ujawniona w materiale portalu „TULEGNICA” nie jest i nigdy nie była żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej.

Klub La Musica w Legnicy już zapowiedział, że flaga wróci na swoje miejsce. Cała sprawa odbiła się echem w internecie, a klub za swoją otwartość spotkał się z hejtem. "Po ujawnieniu wandala i tego co zniszczył i jak się zachował, nagle zrobił się wysyp opinii na Google, oczywiście 1 gwiazdka od osób bez zdjęcia bez nazwiska, a często bez innych publikacji i co najważniejsze, którzy nie byli w naszym Klubie. Tak właśnie wygląda równość i bohaterstwo" - przyznaje klub na Facebooku.