Powołano dwuosobowy zarząd

To on zastąpił Krzysztofa Balawejdera. Jest nowy prezes MPK Wrocław

2023-03-06 13:59

MPK Wrocław ma nowego prezesa. Został nim Witold Woźny, dotychczasowy dyrektor ds. korporacyjnych i prokurent spółki. Zarząd przewoźnika będzie teraz dwuosobowy - wiceprezesem został Przemysław Nowicki, długoletni współpracownik śp. Krzysztof Balawejdera.

Witold Woźny nowym prezesem MPK Wrocław

Przypomnijmy, że 19 stycznia br. zmarł nagle Krzysztof Balawejder, dotychczasowy prezes miejskiego przewoźnika. Po jego śmierci spółką kierował przewodniczący rady nadzorczej, jednocześnie skarbnik miejski Marcin Urban. Wiadomo było jednak, że to rozwiązanie tymczasowe. W poniedziałek, 6 marca, władze miasta ogłosiły nazwiska nowych członków dwuosobowego zarządu MPK.

Prezesem został Witold Woźny, który w ostatnich latach pełnił funkcję dyrektora ds. korporacyjnych i prokurenta MPK Wrocław. - Dzięki wszechstronnemu wykształceniu jak i znajomości firmy – jej silnych i słabych stron – gwarantuje kontynuację zmian rozpoczętych w MPK przez Krzysztofa Balawejdera. Jestem przekonany, że oddajemy spółkę w najlepsze ręce - człowieka z MPK, a jednocześnie bardzo rzetelnego, gwarantującego najwyższą jakość zarządczą menadżera – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Jego dodatkowym atutem ma być fakt, że brał czynny udział we wszystkich najważniejszych zadaniach realizowanych przez spółkę w ostatnich latach, w tym związanych z modernizacją i wymianą taboru, czy remontami infrastruktury.

- W 2022 roku autobusy MPK przejechały niemal 30 milionów kilometrów, tramwaje 14 milionów. W tym roku, w związku z otwarciem tras przez Popowice i na Nowy Dwór, dojdzie kolejnych 3 miliony wozo- i pociągo-kilometrów. MPK jest rozpędzonym pojazdem, cieszymy się że ten pojazd jedzie coraz szybciej notując coraz mniej wykolejeń – w ubiegłym roku było ich 27. Do grudnia 2023 zakończymy modernizację Zajezdni Tramwajowych Borek i Gaj. Borek remontujemy obecnie i przebudowujemy na jej terenie układ torowy dodając 2 km torów. W tym roku pojawią się nie tylko nowe autobusy elektryczne we Wrocławiu, których 13 sztuk będzie obsługiwać linię K. Odbierzemy także kolejne nowe tramwaje z poznańskiego Modertransu – powiedział nowy szef MPK.

W spółce powołano też wiceprezesa, którym został Przemysław Nowicki. Współpracował on z Krzysztofem Balawejderem jeszcze w czasie pracy w firmie Polbus-PKS, gdzie był m.in. dyrektorem działu przewozów. Po przejściu w 2019 roku do MPK był zastępcą dyrektora ds. korporacyjnych.

Kierowcy byli obojętni, zareagował tylko motorniczy MPK Wrocław. Zatrzymał tramwaj, ściągnął staruszkę z torów