Tragiczny pożar w Lądku-Zdroju

i

Autor: pixabay.com

Tragiczny pożar w Lądku-Zdroju. W spalonym budynku znaleziono zwłoki mężczyzny

2022-03-10 9:23

44-letni mężczyzna zginął w pożarze, który wybuchł w środę nad ranem w Lądku-Zdroju na Dolnym Śląsku. Ogień pojawił się w budynku wielorodzinnym przy ul. Wiosennej. Po ugaszeniu ognia, strażacy znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn pożaru.

Do tragicznego pożaru doszło w Lądku-Zdroju w nocy z wtorku na środę (8/9 marca). Ogień pojawił się w budynku wielorodzinnym przy ul. Wiosennej ok. godz. 4 nad ranem. Na miejsce skierowano kilkanaście zastępów straży pożarnej. Gdy ratownicy dotarli do płonącego budynku, w ogniu stało już całe piętro i dach.

Ponieważ zachodziła obawa, że w budynku wciąż mogą przebywać lokatorzy, strażacy postanowili przeszukać nie objęte ogniem pomieszczenia. Niestety, na skutek ognia dach się zawalił, więc strażacy byli w stanie sprawdzić tylko parter. Tu nikogo nie znaleziono. Dopiero po ugaszeniu pożaru na piętrze znaleziono zwłoki mężczyzny.

ZOBACZ TEŻ: Najpierw pożar, potem wypadek. Potężny korek na autostradzie A4 [ZDJĘCIA]

Przyczyna pożaru nie jest na razie znana. Nie wyklucza się jednak podpalenia, a lokalne media zwracają uwagę na dramatyczny wpis zamieszczony przez jednego z lokatorów w mediach społecznościowych.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Potężny pożar pod Wrocławiem. Wybuchające baterie spadały na dachy