Końcowy przystanek Trasy Autobusowo-Tramwajowej

i

Autor: Wrocławskie Inwestycje Wizualizacje pętli na ul. Rogowskiej

Tramwaj na Nowy Dwór. Umowa na ostatni odcinek za ponad 72 mln zł podpisana

2022-01-19 7:31

Ponad 72 mln zł będzie kosztować budowa ostatniego, dwukilometrowego, odcinka Trasy Autobusowo-Tramwajowej (TAT) na wrocławski Nowy Dwór. We wtorek (19 stycznia) podpisano umowę z wykonawcą inwestycji firmą Skanska. Kiedy pojadą tramwaje i autobusy?

Ostatni odcinek Trasy Autobusowo-Tramwajowej (TAT) to m.in. budowa prawie dwóch kilometrów linii tramwajowej na ul. Rogowskiej oraz pętli tramwajowej w pobliżu stacji kolejowej Wrocław Nowy Dwór. Przy pętli powstanie park and ride dla 70 samochodów.

Jak podała miejska spółka Wrocławskie Inwestycje, w związku z inwestycją przebudowane zostanie 1,6 km jezdni, powstanie ok. 2 kilometrów chodników, blisko 1,8 km dróg dla rowerów i 1,3 km ciągu pieszo-rowerowego. Wybudowanych zostanie także 11 przejść dla pieszych. Na ulicy Rogowskiej powstaną cztery pary przystanków autobusowo-tramwajowych.

- Tą umową stawiamy kropkę na „i” w tej wielkiej inwestycji. Przypomnę, że TAT to w sumie blisko 7-kilometrowa trasa autobusowo-tramwajowa. Jedna z największych, ale i najdroższa inwestycja w powojennej historii miasta – powiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Wrocław dostanie nowe tramwaje Pesa

Budowa ostatniego odcinka TAT będzie kosztować ponad 72 mln zł, z tego ponad 52 mln zł to wkład gminy Wrocław, a niemal 20 mln zł wrocławskiego MPWiK.

Wartość całej inwestycji związanej z budową tramwaju na Nowy Dwór to ponad 386 mln zł, z czego do tej pory wydano ponad 274 mln zł. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych w kwocie ponad 182 mln zł.

TAT budowana jest od września 2019 r. Do tej pory oddano do użytku odcinek o długości blisko 2 km. Całość inwestycji ma się zakończyć w 2023 r.

Sonda
Czy lubisz podróżować tramwajem?