Tropikalne upały na Dolnym Śląsku

i

Autor: pixabay.com

Tropikalne upały na Dolnym Śląsku już od czwartku. IMGW ostrzega! [ALERT POGODOWY]

2021-06-17 7:30

Nad Dolny Śląsk nadciąga fala tropikalnych upałów. Już w czwartek temperatura przekroczy 30 st. C, a w kolejnych dniach termometry pokażą nawet 34 st. C. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami na Dolnym Śląsku.

Upały na Dolnym Śląsku zaczną się już w czwartek (17 czerwca). Synoptycy przewidują, że już dzisiaj temperatura przekroczy 30 st. C. W kolejnych dniach ma być jeszcze cieplej. W weekend termometry wskażą ponad 34 st. C. Tak wysokich temperatur możemy spodziewać się na Dolnym Śląsku co najmniej do poniedziałku (21 czerwca)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami. Ostrzeżenie obowiązuje na przeważającej części województwa dolnośląskiego od czwartku (17 czerwca) do poniedziałku (21 czerwca). W okresie tym temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 30 st. C do 34 st. C. Temperatura minimalna w nocy z czwartku na piątek wyniesie od 14 st. C do 17 st. C, a w pozostałym okresie od 17 st. C do 20 st. C.

ZOBACZ TEŻ: UWAGA! Nadciągają AFRYKAŃSKIE UPAŁY! Blisko 40 stopni w cieniu!

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że należy spodziewać się groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia.

Upałom będzie towarzyszyło palące słońce. Na deszcz w najbliższych dniach są niewielkie szanse. Nie trzeba tez obawiać się gwałtownych burz.

- Nie czekają nas burze. Ze zjawisk atmosferycznych będą jedynie słabe, przelotne opady deszczu, które wystąpią w południowej połowie kraju - przewiduje synoptyk IMGW Jakub Gawron.

Nadciąga fala tropikalnych upałów