Trwa budowa nowej drogi ekspresowej na Dolnym Śląsku. Zobacz, jak będzie wyglądała [WIDEO]

2020-10-13 13:49

Trwa budowa nowego odcinka drogi ekspresowej S3 pomiędzy Bolkowem a Kamienną Górą. W ramach inwestycji powstanie 16-kilometrowa dwujezdniowa trasa oraz najdłuższy pozamiejski tunel w Polsce. Droga ma być gotowa w drugiej połowie 2023 roku.

Już za 3 lata będziemy mogli pojechać nowym fragmentem drogi ekspresowej S3. Na odcinku od węzła Bolków do węzła Kamienna Góra Północ powstaje dwujezdniowa droga o długości 16 km. Każda jezdnia będzie miała po dwa pasy ruchu i pas awaryjny. W ramach inwestycji wybudowane zostaną dwa, dwunawowe tunele drogowe. Jeden z nich - pomiędzy miejscowościami Sady Górne, Stare i Nowe Bogaczowice – będzie miał 2,3 km długości i stanie się tym samym najdłuższym pozamiejskim tunelem w Polsce. Powstaną też nowe drogi dojazdowe, a istniejąca sieć dróg zostanie przebudowana.

Prace przy budowie drogi już trwają. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i autostrad, w śladzie trasy głównej, w rejonie krótszego tunelu (niedaleko miejscowości Gostków) oraz MOP-u Jaczków usunięto już prawie 190 tys. m3 humusu. Obecnie trwa profilowanie i zagęszczanie podłoża oraz budowa nasypów.

Ruszyły też prace przy budowie zaplecza pod budowę tuneli, dostawy specjalistycznego sprzętu i przygotowania dróg dojazdowych. W rejonie przyszłych tuneli wykonano już m.in. ponad połowę zaplanowanej wycinki drzew i krzewów oraz rozebrano część kolidujących z inwestycją obiektów.

Rusza budowa S3 z Bolkowa do Kamiennej Góry

i

Autor: GDDKiA

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to druga połowa 2023 r. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm PORR z Warszawy i PORR Bau z Wiednia.

Prezes wrocławskiego MPK i ordynator oddziału zakaźnego szpitala rozdawali maseczki