Trzy uczelnie z Wrocławia wśród najlepszych na świecie. Najlepsza na 926. miejscu

i

Autor: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu Trzy uczelnie z Wrocławia wśród najlepszych na świecie. Najlepsza na 926. miejscu

Trzy uczelnie z Wrocławia w światowym rankingu. Najlepsza na 926. miejscu

2022-04-26 9:49

Trzy szkoły wyższe z Wrocławia w znalazły się w rankingu The Center for World University Rankings (CWUR). To zestawienie dwóch tysięcy najlepszych uczelni na świcie. Pierwsze miejsce niezmiennie od 11 lat zajmuje Harvard University.

W rankingu CWUR - The Center for World University Rankings - znalazło się 2000 uczelni z całego świata. Najlepszą polską w uczelnią w zestawieniu okazał się Uniwersytet Jagielloński, który zajął 381. miejscu. Niewiele za nim znalazł się Uniwersytet Warszawski – na 402. pozycji.

ZOBACZ TEŻ: Julianna zastrzeliła rodziców?! Kochała konie i mówiono że manipuluje jak w sekcie. Karolina uległa?

W zestawieniu znalazły się trzy szkoły wyższe z Wrocławia. Najwyższej, na 926. miejscu, został sklasyfikowany Uniwersytet Medyczny (10. miejsce w Polsce). Politechnika Wrocławska zajęła 999. miejsce (11. miejsce w Polsce), a na 1790. znalazł się Uniwersytet Przyrodniczy (34. miejsce w Polsce).

Czołówkę zestawienia zdominowały uczelnie ze Stanów Zjednoczonych, których w pierwszej dziesiątce znalazło się aż osiem. Ich wysoka pozycja nie zmienia się od początku notowań – czyli od 2012 r.

Wypadek pod Ząbkowicami Śl. Zderzyły się dwa samochody i dwa motocykle. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Policyjny pościg za motocyklistą. Pędził ulicami Wrocławia prawie 200 km/h

Miejsca na podium zajęły kolejno: Harvard University, Massachusetts Institute of Technology, Stanford University, Na czwartym i piątym miejscu znalazły się dwa brytyjskie uniwersytety: University of Cambridge i University of Oxford. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Princeton University, University of Chicago, Columbia University i University of Pennsylvania.

Ranking uniwersytetów CWUR jest tworzony w oparciu o osiem kryteriów: sukcesy absolwentów i kadry dydaktycznej w międzynarodowych konkursach, zatrudnienie absolwentów na dyrektorskich stanowiskach w firmach o zasięgu globalnym, publikacje w cenionych pismach naukowych oraz najbardziej wpływowych periodykach, cytowalność, indeks Hirscha całej uczelni oraz liczbę międzynarodowych patentów.

Cały ranking CWUR dostępny TUTAJ