podatek od nieruchomości

i

Autor: SHUTTERSTOCK podatek od nieruchomości

Urzędnicy zapukają do 200 tysięcy wrocławian. Trzeba będzie zapłacić

2022-02-04 9:49

Od piątku, 4 lutego, pracownicy urzędu miejskiego będą doręczać decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości, leśnego i rolnego. Zapukają do ponad 200 tysięcy wrocławian. Do kiedy trzeba zapłacić podatek? Sprawdźcie szczegóły poniżej.

Decyzje podatkowe będą roznosić pracownicy urzędu miejskiego. Akcja będzie prowadzona w reżimie sanitarnym, ale dokumenty będą doręczane za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Co ważne, decyzje, które nie zostaną doręczone do 1 marca, będą wysłane listami poleconymi.

- Łącznie, decyzje trafią do ponad 200 tysięcy mieszkańców. Termin uregulowania zobowiązań podatkowych mija 15 marca – mówi Marcin Urban, skarbnik Wrocławia. - W przypadku, gdy wysokość podatku wynosi do 100 złotych, podatnik uiszcza całą opłatę w marcowym terminie. W przypadku wyższej kwoty płatność jest rozłożona na cztery kwartalne raty – dodaje Urban.

Jeżeli decyzja podatkowa nie trafi do nas do 1 marca 2022 r., termin płatności dla wpłaty jednorazowej lub dla pierwszej raty wynosi 14 dni od daty doręczenia decyzji.

Wrocław. Kłęby dymy na ul. Kosynierów Gdyńskich. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Sępolno spowite szarym dymem. Ludzie nie mieli czym oddychać

Droższy podatek od nieruchomości

Przypomnijmy, że w listopadzie ub. r. radni przyjęli inflacyjną korektę stawek podatku od nieruchomości – w oparciu o stawkę określoną przez Ministra Finansów. Oznacza to m.in. o 4 gr więcej za metr kwadratowy dla budynków mieszkalnych. W praktyce, za 55-metrowe mieszkanie podatek wzrośnie w porównaniu z poprzednim rokiem średnio o ponad 3 zł.

W jaki sposób można zapłacić podatki?

  • bez prowizji w 20 oddziałach PKO Bank Polski S.A. na terenie Wrocławia;
  • bez prowizji za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Płatniczej Wrocławia PLIP;
  • bez prowizji w opłatomatach znajdujących się w budynkach Urzędu Miejskiego Wrocławia;
  • za pośrednictwem bankowości elektronicznej oraz w placówkach bankowych i pocztowych.
Sonda
Czy księża powinni płacić podatki jak każda osoba pracująca?