ULEWNY deszcz na Lubelszczyźnie. Synoptycy OSTRZEGAJĄ! Żółty alert dla Lubelskiego

i

Autor: Pixabay/_Alicja_

Uwaga! Ulewne deszcze na Dolnym Śląsku! Alert pogodowy dla całego regionu

2020-10-13 8:31

Intensywne opady deszczu na Dolnym Śląsku spodziewane są we wtorek i środę. W całym województwie obowiązuje ostrzeżenie pogodowe II stopnia. Miejscami może spaść nawet do 70 mm deszczu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe II stopnia dla całego województwa dolnośląskiego. We wtorek i środę na Dolnym Śląsku spodziewane są intensywne opady deszczu. Synoptycy prognozują wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Miejscami może spaść nawet do 70 mm deszczu.

ZOBACZ TEŻ: Atak zimy na Dolnym Śląsku! Zobaczcie, gdzie spadło TYLE śniegu! [ZDJĘCIA]

Chmury deszczowe będą przesuwać się ze wschodu na zachód. Pierwsze intensywniejsze opady mogą pojawić się już wczesnym popołudniem. We wschodniej części województwa dolnośląskiego ostrzeżenie obowiązuje od godz. 13 we wtorek (13 października) do godz. 13 w środę (14 października). W zachodniej części regionu największych opadów można spodziewać się od godz. 17 we wtorek (13 października) do godz. 20 w środę (14 października).

Opadom deszczu będzie towarzyszył zimny wiatr z północy i niższe niż w ostatnich dniach temperatury. We wtorek temperatura maksymalna nie przekroczy 9 stopni Celsjusza, a w nocy spadnie do 7 stopni.

Atak zimy na Dolnym Śląsku! Zobaczcie, gdzie spadło TYLE śniegu! [wideo]