W krajowej czołówce nas nie ma. Oto szkoły najbardziej przyjazne LGBTQ+ na Dolnym Śląsku

i

Autor: pixabay W krajowej czołówce nas nie ma. Oto szkoły najbardziej przyjazne LGBTQ+ na Dolnym Śląsku

W krajowej czołówce nas nie ma. Oto szkoły najbardziej przyjazne LGBTQ+ na Dolnym Śląsku

2022-05-17 11:56

Uczniowie i uczennice ocenili placówki w Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. W czołowej dziesiątce w kraju nie ma szkół z Dolnego Śląska. Które nasze placówki znalazły się najwyżej? Oto szkoły najbardziej przyjazne LGBTQ+na Dolnym Śląsku

Poznaliśmy wyniki najnowszego Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. W tym roku udział wzięło ponad 2000 placówek z całego kraju. Niestety, wynika z niego, że niemal pół miliona uczniów i uczennic w Polsce nie może czuć się bezpiecznie w swojej szkole.

ZOBACZ TEŻ: Nadwaga, problemy emocjonalne, wysokie ciśnienie czy cholesterol. Na co cierpią wrocławianie?

Co więcej, nie jest to tylko młodzież LGBTQ+, to każda osoba, która w powszechnym mniemaniu odstaje od normy. Pomimo tego aż 83% ankietowanych mówi o tym, że w ich szkole jest przynajmniej jedna osoba, do której mogą zwrócić się o pomoc. Niestety tylko 1/5 uczniów i uczennic bierze udział w warsztatach i akcjach dotyczących równości np. Tęczowych Piątkach.

- To pokazuje wprost, że cały system opiera się na ludziach i dobrej woli pojedynczych nauczycieli i nauczycielek. Bez nich uczniowie i uczennice byliby pozostawieni sami sobie, ponieważ system ich nie wspiera – komentuje Dominik Kuc, koordynator Rankingu.

Tak powstaje Jarmark Świętojański w sercu Wrocławia. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

W pierwszej dziesiątce ogólnopolskiego zestawienia nie znajdziemy żadnej szkoły z Dolnego Śląska. Najwyżej - na 28. pozycji – uplasowało się Liceum Ogólnokształcące nr XII przy pl. Orląt Lwowskich we Wrocławiu. Miejsce 43. w kraju zajęło Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Lubinie, a 54. Liceum Ogólnokształcące nr VII we Wrocławiu.

TOP 10 na Dolnym Śląsku 

  1. LO XII we Wrocławiu
  2. I LO w Lubinie
  3. LO VIII we Wrocławiu
  4. LO V we Wrocławiu
  5. LO III we Wrocławiu
  6. LO XIII we Wrocławiu
  7. LO IX we Wrocławiu
  8. LO I we Wrocławiu
  9. LO II w Wałbrzychu
Jarmark Świętojański 2022 we Wrocławiu. Plaża w Rynku i inne atrakcje
Sonda
Czy osoby LGBT są w Polsce dyskryminowane?