Wałbrzych wprowadza zniżki i nagrody rzeczowe dla osób zaszczepionych

2021-05-17 12:42 PAP mar
Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Wałbrzych, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadza system bonusów dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Osoby, które przyjęły szczepionkę, mogą liczyć na zniżki do miejskich instytucji kultury i do kompleksu sportowo-rekreacyjnego Aqua-Zdrój. Przewidziane są także nagrody rzeczowe.

Wałbrzych nie ustaje w staraniach, by zachęcić jak największą liczbę mieszkańców do szczepień przeciwko COVID-19. Pod koniec kwietnia z inicjatywy prezydenta miasta radni przyjęli uchwałę o obowiązkowym szczepieniu przeciwko koronawirusowi, dotyczącym wszystkich mieszkańców powyżej 18. roku życia oraz osób pracujących w mieście. Uchwałę muszą jeszcze zaakceptować służby wojewody dolnośląskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wałbrzych: Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich mieszkańców! Radni podjęli decyzję

Teraz, jako pierwsze miasto w Polsce, Wałbrzych wprowadza system bonusów dla osób zaszczepionych. Osoby, które przyjęły przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, mogą liczyć na 50-procentowe zniżki do miejskich instytucji kultury oraz do kompleksu sportowo-rekreacyjnego Aqua-Zdrój. Zniżki będą obowiązywały w Zamku Książ, Starej Kopalni, Muzeum Porcelany, Teatrze Lalki i Aktora oraz w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Innym elementem systemu, który ma zachęcić do szczepień, będą nagrody rzeczowe. Jak informuje PAP, nowy system bonusów zacznie działać już od wtorku.

- Staramy się zrobić wszystko, aby uzyskać poziom zaszczepienia mieszkańców miasta gwarantujący odporność populacyjną - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Prezydent Wałbrzycha poinformował również, że pracownicy miejskich instytucji kultury i urzędnicy mający kontakt z mieszkańcami i turystami będą w pełni zaszczepieni.

- Osoby przychodzące do instytucji będą miały pewność, że są obsługiwane przez osoby, które nie będą źródłem zakażeń - podkreśla Roman Szełemej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Grożą śmiercią prezydentowi Wałbrzycha, bo ten chce szczepić mieszkańców

Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE