Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Wałbrzych wprowadza zniżki i nagrody rzeczowe dla osób zaszczepionych

2021-05-17 12:42

Wałbrzych, jako pierwsze miasto w Polsce, wprowadza system bonusów dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19. Osoby, które przyjęły szczepionkę, mogą liczyć na zniżki do miejskich instytucji kultury i do kompleksu sportowo-rekreacyjnego Aqua-Zdrój. Przewidziane są także nagrody rzeczowe.

Wałbrzych nie ustaje w staraniach, by zachęcić jak największą liczbę mieszkańców do szczepień przeciwko COVID-19. Pod koniec kwietnia z inicjatywy prezydenta miasta radni przyjęli uchwałę o obowiązkowym szczepieniu przeciwko koronawirusowi, dotyczącym wszystkich mieszkańców powyżej 18. roku życia oraz osób pracujących w mieście. Uchwałę muszą jeszcze zaakceptować służby wojewody dolnośląskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wałbrzych: Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich mieszkańców! Radni podjęli decyzję

Teraz, jako pierwsze miasto w Polsce, Wałbrzych wprowadza system bonusów dla osób zaszczepionych. Osoby, które przyjęły przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, mogą liczyć na 50-procentowe zniżki do miejskich instytucji kultury oraz do kompleksu sportowo-rekreacyjnego Aqua-Zdrój. Zniżki będą obowiązywały w Zamku Książ, Starej Kopalni, Muzeum Porcelany, Teatrze Lalki i Aktora oraz w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Innym elementem systemu, który ma zachęcić do szczepień, będą nagrody rzeczowe. Jak informuje PAP, nowy system bonusów zacznie działać już od wtorku.

- Staramy się zrobić wszystko, aby uzyskać poziom zaszczepienia mieszkańców miasta gwarantujący odporność populacyjną - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

Prezydent Wałbrzycha poinformował również, że pracownicy miejskich instytucji kultury i urzędnicy mający kontakt z mieszkańcami i turystami będą w pełni zaszczepieni.

- Osoby przychodzące do instytucji będą miały pewność, że są obsługiwane przez osoby, które nie będą źródłem zakażeń - podkreśla Roman Szełemej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Grożą śmiercią prezydentowi Wałbrzycha, bo ten chce szczepić mieszkańców

Sonda
Czy popierasz wprowadzenie obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi?
Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa