We Wrocławiu powstał park trampolin. Pierwszy w mieście [GALERIA ZDJĘĆ]

2016-05-02 18:28

Jump Hall w pobliżu Parku Zachodniego będzie otwarty w ten weekend. Są tam różne strefy trampolin, sala do parkouru i streetworkoutu, sala do tańca oraz dwie sale zabaw dla dzieci.

Park zajmuje powierzchnię 1400 metrów kwadratowych. Podzielony został na kilka części. 

Skaczemy, wywijamy salta i lądujemy w gąbkach

Pierwsza z nich to Dodgeball. Tam będzie można skorzystać z 15 trampolin bocznych i 15 poziomych, na których można odbijać się w każdym kierunku, grać w zbijaka czy różne inne gry i zabawy. 

Strefa Dunk to ścieżki trampolinowe zakończone koszami, do których można będzie robić wsady niczym gwiazda koszykówki.

W strefie sportowej na użytkowników czekać będą trampoliny sportowe oraz ścieżka trampolinowa, zakończone basenem z gąbkami.

W strefie akrobatycznej umieszczono profesjonalne trampoliny akrobatyczne, umiejscowione zaraz obok basenu z gąbkami. 

Jest jeszcze strefa rekreacyjna. Tam znajduje się 12 trampolin i basen z gąbkami. 

Trener powie Ci jak bezpiecznie skakać

– Do dyspozycji naszych gości będzie wykwalifikowana kadra trenerska, która podpowie jak bezpiecznie ćwiczyć, omówi zasady bezpieczeństwa, przeprowadzi rozgrzewkę, a początkujących zapozna z podstawami tego sportu – zapewnia Przemysław Siemiński, pomysłodawca Jump Hall. 

Wkrótce mają w parku trampolin mają ruszyć także zajęcia grupowe i indywidulane oparte na ćwiczeniach aerobowych i treningu funkcjonalnym. 

- Będzie też kilka innych atrakcji, których w naszym mieście jeszcze nie ma, ale szczegóły zdradzimy dopiero przed otwarciem Jump Hall - dodaje Przemysław Siemiński.

Twórcy parku trampolin zapewniają, że to sport dla każdego, niezależnie od ogólnej kondycji fizycznej i stopnia zaawansowania. W Polsce pdoobne parki działają już miedzy innymi w Warszawie, Łodzi czy Trójmieście.

Cennik

Jednorazowe godzinne wejście do wrocławskiego parku trampolin będzie kosztowało 28 złotych (przy wcześniejszym zakupie wejściówki przez internet 26 złotych), chyba że wykupi się bilet grupowy, dla minimum 10 osób. Wtedy każda z nich za godzinę zapłaci 23 złote (przy wcześniejszym zakupie wejściówki przez internet 21 złotych). Godzinna lekcja akrobatyki z instruktorem to koszt 120 złotych, a wynajęcie na taki sam okres boiska do dodgeball kosztuje 350 złotych.

Dzieci w wieku od trzech do 14 lat do Jump Hall mogą wchodzić tylko z opiekunem. Niepełnoletnie nastolatki powyżej 14 roku życia muszą mieć pisemną zgodę rodziców na korzystanie z obiektu.

Czytaj także: Majówka 2016: To warto wiedzieć [POGODA, ATRAKCJE, OTWARTE SKLEPY]​​​