Film o Tomaszu Komendzie wkrótce w kinie! Kiedy premiera "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"?

2020-07-29 16:06 Marcin Torz

Tomasz Komenda przez długich 18 lat był w piekle. Mężczyzna siedział za kratami skazany za potworne zbrodnie – zabójstwo i gwałt na 15-latce. Sęk w tym, że Tomek był całkowicie niewinny, a prawdziwi oprawcy nastolatki korzystali wtedy z uroków życia. Film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" pokaże jego tragedię. Obraz już 18 września ma trafić do sal kinowych.

Film wyreżyserował Jan Holoubek, twórca popularnego serialu "Rojst". W głównych rolach zobaczymy Piotra Trojana, który wcieli się w postać Komendy oraz Agatę Kuleszę (zagra matkę skazanego).

Przy powstawaniu filmu współpracował sam Tomasz Komenda. Chce, aby obraz stał się przestrogą przed tym, jak łatwo można zniszczyć życie niewinnemu człowiekowi.

Komenda został skazany za gwałt i zamordowanie 15-letniej Małgosi. Do zbrodni doszło w połowie lat 90., w podwrocławskich Miłoszycach. Mężczyzna przesiedział za kratami 18 lat. Z więzienia wyszedł w połowie marca 2018 r., a w maju tego samego roku został uniewinniony.

Filmie pokaże piekło, które przeszedł. Więźniowie uważali go za gwałciciela dzieci, znajdował się więc na samym dole hierarchii. Był bity, poniżany. Komenda nie raz miał dość koszmaru. Myślał o samobójstwie.

Dziś na ławie oskarżonych we wrocławskim sądzie okręgowym siedzi dwóch mężczyzn: Norbert B. i Ireneusz M. Nie przyznają się do winy.

Niesłusznie skazany Tomek walczy o odszkodowanie. Domaga się 19 mln zł, czyli miliona za każdy rok pozbawienia wolności oraz miliona zadośćuczynienia za niesłuszne skazanie.

Zielona Góra: Zabił żonę i wyskoczył z 10. piętra. ZROBIŁ TO na oczach syna.