WICHURY w Polsce! Niszczycielski wiatr W TYCH REGIONACH. Synoptycy biją na alarm!

i

Autor: Pixabay/Arcaion POTĘŻNE wichury przejdą przez Wielkopolskę! IMGW wydaje kolejne ostrzeżenie

WICHURY w Polsce! Niszczycielski wiatr W TYCH REGIONACH. Synoptycy biją na alarm!

2020-12-06 8:17

Uwaga na silny wiatr! Synoptycy biją na alarm i ostrzegają przed wichurami w Polsce. Niszczycielski wiatr w niedzielę i w nocy z niedzieli na poniedziałek może pojawić się w tych regionach – na południu i południowym zachodzie kraju. Siła żywiołu może powodować duże straty i zniszczenia!

Alarm pogodowy dla południa i południowego zachodu Polski! Synoptycy zapowiadają wichury. Niszczycielski wiatr osiągnie prędkość 90 km/h! W których regionach będzie wiało najmocniej?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kilka ostrzeżeń o silnym wietrze. To alerty pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali). Obowiązują m.in. na południu i południowym zachodzie kraju. Czego powinniśmy się spodziewać?

Super Raport 04.12 (Goście: prof. Marek Belka - eurodeputowany, były premier oraz dr Sebastian Gajewski - Centrum im. Ignacego Daszyńskiego)

Ostrzeżenie I stopnia o silnym wietrze na Dolnym Śląsku obowiązuje do wieczora (godz. 18.00) na terenie powiatów: zgorzeleckiego, lubańskiego, lwóweckiego, jeleniogórskiego, Jeleniej Góry, kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, Wałbrzycha i kłodzkiego.

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, okresami w porywach do 75 km/h, lokalnie do 90 km/h, z południa – prognozują synoptycy IMGW-PIB.

Ostrzeżenie I stopnia o silnym wietrze w Małopolsce obowiązuje w niedzielę i w nocy z niedzieli na poniedziałek (do godz. 7.30 7.12) na terenach podgórskich, na obszarze powiatów: nowotarskiego i tatrzańskiego.

W rejonach podgórskich prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, osiągającego w ciągu dnia miejscami w porywach do 75 km/h, a w ciągu nocy miejscami w porywach do 80 km/h, z południa i południowego wschodu – zapowiadają synoptycy IMGW-PIB.

Ostrzeżenie I stopnia oznacza, że pogoda i jej skutki mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia, ale też powodować straty materialne i zniszczenia. W przypadku alertów dotyczących wichur i silnego wiatru jest to wyjątkowo prawdopodobne. Uważajcie na siebie!