Sąsiedzi patrzyli, jak wiezie na taczce wielki worek. W środku były zwłoki jego matki

i

Autor: Tomasz Golla / Super Express Sąsiedzi patrzyli, jak wiezie na taczce wielki worek. W środku były zwłoki jego matki

Sąsiedzi patrzyli, jak wiezie na taczce wielki worek. W środku były zwłoki jego matki

2020-12-04 20:54

W sprawie morderstwa w Bielawie pojawiają się nowe fakty. Na jaw wyszły szczegółowe okoliczności morderstwa kobiety, którego miał dokonać jej własny syn. Po zdarzeniu spakował ją w worek i wywiózł na taczce w stronę kompostownika, a wszystkiemu przyglądali się niczego nieświadomi sąsiedzi. Aż włos jeży się na głowie.

Morderstwo w Bielawie. Wiózł na taczce zwłoki matki, a sąsiedzi patrzyli

Śledczy uważają, że 32-letni Łukasz B. zamordował swoją matkę, 64-letnią Elżbietę N. Miał ją udusić własnymi rękami, a potem założyć na szyję pętlę, by upewnić się, że kobieta nie żyje. Teraz nowe, szczegółowe okoliczności morderstwa w Bielawie ujawnił "Fakt". Jak czytamy, "Łukasz B. musiał być go bardzo pewny, skoro nawet nie krył się przed sąsiadami z tym, że jedzie po terenie działek taczką ze zwłokami matki. Oczywiście oni, nie podejrzewali wtedy, co kryje się w tym niepozornym worku". Dalszy przebieg zdarzenia już znamy: mężczyzna miał ukryć ciało w kompostowniku i próbować zatrzeć ślady. Udawał, że nie wie, czemu matka nie wróciła na noc, dzwonił w tym celu do siostry i podkreślał, że jest zmartwiony faktem jej nieobecności. Wcześniej sam, według śledczych, miał zostawić telefon kobiety wraz z torebką w autobusie na trasie Dzierżoniów - Bielawa. Mężczyzna miał próbować zmylić śledczych, ale zbyt natarczywie wskazywał na logowanie telefonu matki, więc policjanci uznali to za podejrzane. 

Morderstwo w Bielawie. "Samotnik, ale pracowity chłopak"

Sąsiedzi Łukasza B. w rozmowie z "Super Expressem" oceniali, że mężczyzna był "dziwakiem", ale pracowitym. Uchodził za typ samotnika. Są w szoku, że coś takiego stało się w Bielawie, a syn miał zabić własną matkę. Przypomnijmy, że Łukasz B. gubi się w zeznaniach. Jak pisaliśmy na łamach "Super Expressu", policjantom raz mówił, że zabił, a raz, że jest niewinny. Usłyszy zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Grób 13-letniej Milenki, która odebrała sobie życie