Wiemy już, jak będzie się nazywać mała tygrysica z wrocławskiego zoo! [ZDJĘCIA]

2020-08-04 19:20 mar
Mała tygrysica z wrocławskiego zoo otrzymała słoneczne imię
Autor: Zoo Wrocław

Fani wrocławskiego zoo wybrali imię dla małej tygrysicy, która przyszła na świat pod koniec maja. Głosami ponad 3 tysięcy osób zwyciężyło imię Surya, które w języku indonezyjskim oznacza „słońce”.

23 maja we wrocławskim ogrodzie zoologicznym urodziła się samica tygrysa sumatrzańskiego. Imię dla małej kocicy wybrali internauci w konkursie zorganizowanym przez wrocławskie zoo.

Na konkurs wpłynęło ponad 1000 propozycji imion - były wśród nich zarówno typowo polskie imiona, jak i mityczne oraz egzotyczne. Jury, złożone z opiekunów zwierząt drapieżnych oraz przedstawiciela marketingu, wybrało do finałowej rozgrywki cztery propozycje: Surya, Saya, Nugah i Stella. Głosami ponad 3 tysięcy osób zwyciężyło imię Surya, które w języku indonezyjskim oznacza „słońce”.

Narodziny jednego z najrzadszych tygrysów na świecie były ogromnym wydarzeniem. To pierwszy od 8 lat osobnik tego zagrożonego gatunku, który przyszedł na świat w Polsce. Rodzicami małej tygrysicy są 7-letnia Nuri, która przyjechała do Wrocławia w czerwcu 2015 r. z zoo w Paignton (Anglia) i 11-letni Tengah urodzony w zoo w Rheine (Niemcy), a mieszkający we Wrocławiu od maja 2010 r.

Tygrysy sumatrzańskie, choć nie mają naturalnych wrogów poza człowiekiem, są krytycznie zagrożone wyginięciem. Szacuje się, że w naturze zostało ok. 400-500 osobników tego gatunku, a w ogrodach zoologicznych żyje ich zaledwie 272.

Niezwykle rzadki gatunek tygrysa we wrocławskim zoo!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.