Podtopienia na Dolnym Śląsku

Upiorny widok pod Legnicą. Woda zalała cmentarz. Część grobów się zapadła!

2022-08-24 17:20

Na Dolnym Śląsku sytuacja powodziowa jest bardzo poważna. Z uwagi na intensywne opady deszczu, poziom wody w rzekach znacząco się podniósł. Doszło do podtopień, a dla niektórych miejscowości najgorsze może dopiero nadejść. Tymczasem zalany został nowy cmentarz komunalny w Jaszkowie pod Legnicą, gdzie zniszczone zostały groby. Widok jest upiorny!

Bardzo trudna sytuacja jest w podwrocławskich Gniechowicach (gmina Kąty Wrocławskie), gdzie niepokojąco wygląda przepływająca tamtędy Czarna Woda. Strażacy usypują wały z worków z piaskiem, a sołtys Katarzyna Sebzda-Sztul nawołuje mieszkańców do pomocy - przyda się tam do pracy każda para rąk. Bardzo niebezpiecznie było też w gminie Marcinowice, a także w okolicy góry Ślęży, w Rogowie Sobócki (gmina Sobótka).

Czytaj także: Rogów Sobócki: Wał uratowany! W Gniechowicach stan alarmowy wciąż przekroczony [ZDJĘCIA, FILM]

Woda zniszczyła groby

Do upiornej sytuacji doszło na nowym cmentarzu komunalnym w Jaszkowie pod Legnicą. Woda zalała tam świeżo wykopane groby, których część się zapadła. Wczoraj cały dzień trwały tam prace porządkowe, które zapobiegły kompletnemu zniszczeniu nagrobków. Część z nich jest jednak wyraźnie uszkodzona, woda wypłukała np. ziemię.

Sprawdź również: Proboszcz w Legnickim Polu zawieszony. Z konta parafii zniknęły pieniądze